czwartek, 28 marca 2024 10:30

Pogoń Dekpol Tczew z kolejnymi punktami. Zwycięstwo z Resovią

W sobotę, 30 października, Pogoń na własnym stadionie podejmowała Resovię Rzeszów. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla tczewianek.

Autor: fot. Pogoń Dekpol Tczew

Triumf tczewianek

Bramkę dla Pogoni na 2:1, po asyście Joanny Ścisłowskiej zdobyła Magdalena Sobal. Tak spotkanie z zespołem z Rzeszowa relacjonuje tczewska drużyna:

Początek spotkania należał do naszych zawodniczek. W 9' minucie po kilkupodaniowej akcji na w polu karnym znalazła się Katarzyna Nowak, która zagrała piłkę wzdłuż bramki, obrończyni z Rzeszowa chcąc przejąć piłkę niefortunnie skierowała ją do bramki. Po kilku minutach tczewianki mogły podwyższyć prowadzenie, niestety w sytuacji sam na sam z bramkarką pomyliła się Magdalena Sobal.

Następnie mecz bardzo się wyrównał, toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie nasze zawodniczki przejęły inicjatywę, kreowały sporo sytuacji podbramkowych, ale ostatecznie brakowało precyzji. W 80' minucie, po zagraniu od Joanny Ścisłowskiej z piłką w pole karne pobiegła Magdalena Sobal i lekkim uderzeniem obok wysoko interweniującej bramkarki skierowała piłkę do bramki. Końcówka spotkania była nerwowa w naszym wykonaniu, ale wynik już nie uległ zmianie.

W kolejnym spotkaniu Pogoń Dekpol Tczew na wyjeździe zmierzy się z liderem 1 ligi kobiet -  Polonią Środa Wielkopolska.