Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła odwiedziło Tczew

  • 02.11.2021, 10:46
  • LOT KOCIEWIE / oprac. Redakcja
Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła odwiedziło Tczew fot. LOT KOCIEWIE

Podziel się:

Oceń:

W miniony czwartek i piątek (28 i 29 października) uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha w Tczewie oraz Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bronisława Malinowskiego mieli okazję poznać atrakcje Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła. Projekt ten, został zainaugurowany przez Polską Organizację Turystyczną i ma na celu promocję polskiej turystyki wśród dzieci oraz Polskiego Bonu Turystycznego, z którego można korzystać do marca 2022 roku.

Promocja podróżowania

 

Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć regionalnego stoiska przygotowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE.

 

Dzięki świetnej współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz LOT KOCIEWIE udało nam się zaprosić do Tczewa Turystyczną Szkołę, która w przystępny dla dzieci sposób pokazała jak bezpiecznie można podróżować po naszym kraju. Cieszę się, że wśród licznych atrakcji uczniowie mieli okazję poznać również atrakcje własnego miasta oraz Kociewia. 

- Piotr Kończewski, Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE

 

O szczegółach mówi mówi Piotr Kończewski, dyrektor LOT Kociewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Najmłodszych przywitał robot o imieniu Pepper, który zaprezentował im stoiska, zatańczył i zagrał z dziećmi w kalambury. Na uczniów czekało siedem stref, które uczyły przez zabawę – uczniowie mogli m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych atrakcji turystycznych, wziąć udział w wyścigu rowerowym, poznać geografię Polski czy też nauczyć się poprawnie kompletować plecak na kajakową lub górską wyprawę. Na nurtujące dzieci pytania odpowiadali animatorzy, którzy również chętnie pomagali w korzystaniu ze stref.

 

Regionalna strefa

 

Kociewskie stoisko cieszyło się dużym powodzeniem. Uczniowie mieli okazję zagrać w MEMOSY oraz PIOTRUSIA i w ten sposób poznać atrakcje turystyczne naszego regionu. Każdy odwiedzający regionalną strefę otrzymał mapę atrakcji oraz wycinankę-ubierankę. A na koniec wizyty na stoisku mógł zakręcić kołem fortuny, pod którego numerami kryły się różnego rodzaju gadżety, w tym m.in. upominki przygotowane przez Urząd Miejski w Tczewie.

 

Stoisko kociewskie miało za zadanie w przystępny sposób zapoznać dzieci z atrakcjami regionu oraz zaopatrzyć nauczycieli w materiały do prowadzenia lekcji o Kociewiu. Dużym zaskoczeniem była dla nas wiedza, którą wykazywali się uczniowie. Znali nie tylko atrakcje, ale również potrafili rozpoznać osoby związane z Kociewiem, takie jak Kazimierz Deyna czy też Grzegorz Ciechowski.

- Julita Dembek, biuro LOT KOCIEWIE

 

Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła gościło w Tczewie przez dwa dni. Jak informuje LOT KOCIEWIE, tylko dwie szkoły z Województwa Pomorskiego zostały zakwalifikowane do tego programu. Była to tczewska placówka oraz szkoła w Pucku. Projekt Turystyczna Szkoła trwa od września do grudnia br. W tym czasie odwiedzi wszystkie regiony Polski. 

LOT KOCIEWIE / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe