Rekord parkrunu pobity!

  • 14.10.2017, 09:54 (aktualizacja 16.10.2017, 07:13)
  • Wojciech Stobba
parkrun_na_strone.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

228 osób wzięło udział w 75. tczewskim parkrunie, czyli cotygodniowym biegu na dystansie pięciu kilometrów. Oznacza to, że dotychczasowy rekord frekwencji (175 osób) został pobity.

- Biegamy w parkrunie już od kilku tygodni. Dzieciaki starają się uczestniczyć co tydzień. Przed każdym biegiem się rozgrzewamy, żeby nie było żadnych kontuzji. W samym biegu nie chodzi o bicie rekordów, ważny jest sam udział - powiedziała nam Edyta Nobis ze Szkoły Podstawowej nr 11, która w sobotni poranek pojawiła się na bulwarze ze sporą grupą swoich uczniów. - Nie chce mi się wstawać rano, ale jak mam przebiec te 5 kilometrów to wstaję. Jestem z siebie dumny, ale też trochę zmęczony - mówił jeden z nich.

A dlaczego warto wziąć się w garść i zacząć biegać? Przede wszystkim dla zdrowia i kondycji fizycznej. Po to, żeby ruszyć się z domu nawet w taką pogodę jak dziś - mówili biegacze.

Na bulwarze pojawiły się całe rodziny, które kolejny weekend postanowiły zacząć na sportowo. - Spotykamy się we wspaniałym gronie, dzielimy się pozytywnymi emocjami - mówił Tomasz Tobiański z Biegającego Tczewa.

Ci, którzy pojawili się dziś po raz pierwszy zgodnie z tradycją zostali przed startem nagrodzeni brawami przez pozostałych uczestników cotygodniowego biegu. Wszystkich słuchaczy Radia Tczew, którzy chcieliby dołączyć do tego grona zapraszamy na bulwar już w następną sobotę o 9:00.

Wojciech Stobba

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tczewskie Morsy zapraszaja
Tczewskie Morsy zapraszaja 14.10.2017, 12:10
Tczewski Klub Morsow PRZERĘBEL zaprasza dzisiaj 14.10 o godz 16 na plaze w Turzu . Rozpoczecie sezonu i cykliczne kapiele w zimnej wodzie to nasz sposob na zmiejszenie kolejek u lekarza :-)

Pozostałe