Jesienne warsztaty połączone ze spacerem. Spotkanie w świetlicy na Górkach

  • 03.11.2021, 12:17
  • Redakcja
Jesienne warsztaty połączone ze spacerem. Spotkanie w świetlicy na Górkach fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza do udziału w kreatywnych warsztatach „W żółtych płomieniach liści”, które odbędą się 5 listopada.

To spotkanie z cyklu „Kultura w sąsiedztwie” odbędzie się w świetlicy na Górkach przy ul. Księdza Władysława Młyńskiego 4. Start warsztatów o godzinie 17:00.

Organizatorzy najpierw zaproszą uczestników na rozgrzewającą przechadzkę po lasku na Górkach, żeby wspólnie wypatrywać płomiennych kolorów jesieni. Następnie w wiacie ogniskowej na os. Witosa za pomocą krzesiw będzie można rozniecić własny ogień. Samodzielne krzesanie to świetna nauka cierpliwości i dawka ogromnej frajdy oraz poczucia sprawczości. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci i dorosłych.

 

Kolejne spotkania:

 

  • 11.11.2021 – "Biało-czerwone inspiracje"

CKiS, ul. Wyszyńskiego 10

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości praca warsztatowa będzie się opierać na barwach biało-czerwonych.


  • 19.11.2021 – "Łapacze snów"

Spółdzielczy Dom Kultury Suchostrzygi, ul. Żwirki 49

Zainspirowani tradycyjnymi amuletami północnoamerykańskich Indian, uczestnicy tworzyć będą własne łapacze snów.

Według wierzeń niektórych plemion z Ameryki Południowej, indiańskie amulety miały chronić przed koszmarami i przepuszczać wyłącznie dobre sny. Wisząca ozdoba miała w dawnych wierzeniach chronić śpiącego i odpędzać złe moce, a współcześnie traktowana jest jako amulet mający przynosić szczęście. Do wykonania prac posłużą tekturowe talerzyki, które będą ozdabiane włóczką, wstążkami, piórkami, koralikami i innymi kolorowymi dodatkami.


  • 26.11.2021 – "Mikołajkowa Fabryka Przypinek"

Klub Rodzinny Zatorze, ul. Elżbiety 19B

Podczas tego spotkania uczestnicy będą tworzyć swoje oryginalne, autorskie przypinki. Będzie można tez skorzystać z gotowych, mikołajkowych wzorów.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe