Zastrzyk miejskiej kasy dla Czyżykowa i Zatorza

  • 16.10.2017, 16:30 (aktualizacja 16.10.2017, 16:32)
  • Wojciech Stobba
Zastrzyk miejskiej kasy dla Czyżykowa i Zatorza

Podziel się:

Oceń:

Czyżykowo i Zatorze - to właśnie te dzielnice Tczewa będą głównymi beneficjentami przyszłorocznego budżetu miasta. Choć prace nad budżetem jeszcze trwają, prezydent Mirosław Pobłocki zdradził naszemu reporterowi, jakie inwestycje mają się w nim znaleźć.

Inwestycje na Czyżykowie rozpocznie najprawdopodobniej remont ulicy Orzeszkowej. Następnie prace przeniosą się na zaniedbaną dziś nieckę, gdzie powstanie obiecany od kilku lat tor dla rowerzystów, rolkarzy i deskorolkowców. Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 1 (dawnym Gimnazjum nr 1) ma zostać wybudowane nowe boisko. - Szkoła potrzebuje też nowej sali gimnastycznej z całym zapleczem - mówi prezydent Mirosław Pobłocki, który dodaje, że zgodnie z zapowiedziami, rok 2018 będzie w miejskim budżecie rokiem Czyżykowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród pozostałych innych inwestycji, które znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta będzie m.in. dofinansowana z funduszy unijnych rewitalizacja Zatorza i Starego Miasta, kontynuacja remontu ulicy Gdańskiej czy rozbudowa węzła transportowego (za marketem Netto powstanie dwupoziomowy parking). Dofinansowanie tych projektów z Unii Europejskiej wyniesie około 50 mln złotych. O szczegółach mówi prezydent Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poza tym w budżecie przewidziano środki na budowę świetlicy na os. Witosa oraz termomodernizację dwóch podstawówek - Czwórki i Ósemki. Prace nad przyszłorocznym budżetem miasta mają zakończyć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Wojciech Stobba

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe