Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Tczewie i okolicach

  • 09.11.2021, 06:24
  • Redakcja
Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Tczewie i okolicach fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

11 listopada obchodzić będziemy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. To jedno z najważniejszych uroczystości państwowych w naszym kraju.

Święto państwowe obchodzić będzie Tczew oraz okoliczne miejscowości.

 

TCZEW

 

Uroczystości w naszym mieście rozpocznie msza św. w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się o godz. 12:30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. Po mszy (ok. godz. 13:30), wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą uczestnicy przejdą na pl. Piłsudskiego, gdzie przedstawiciele samorządów miasta i powiatu złożą kwiaty pod obeliskiem poświęconym marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie udadzą się na cmentarz „stary”, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku Pamięci Poległych za Niepodległość. Uczestnikom przemarszu rozdane zostaną flagi narodowe i kotyliony.

 

STAROGARD GDAŃSKI

 

Mieszkańcy Starogardu spotkają się o godzinie 15:00 na parkingu sklepu Carrefour (al. Niepodległości). Po uformowaniu szyku przy dźwiękach Orkiestry Dętej Starogardzkiego Centrum Kultury przejdą: al. Niepodległości, ul. Lubichowską, ul. Chojnicką, przez Rynek, ul. Hallera, do Parku Miejskiego, gdzie zbiórka uczestników przewidziana jest na godz. 15:40.

Odśpiewany zostanie hymn państwowy, po czym nastąpią przemówienia okolicznościowe i złożenie wiązanek kwiatów. Od godziny 16:00 w parku przy pomniku Wierzyczanki czekać będzie gorąca grochówka żołnierska.

O godzinie 16:30 w kościele pw. św. Mateusza rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

 

PELPLIN

 

Obchody w Pelplinie rozpoczną się o godzinie 10:00 w Bazylice Katedralnej. Tam odbędzie się msza w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy przejdą na Plac Wolności, gdzie wystąpi burmistrz Mirosław Chyła. Wówczas złożone zostaną również kwiaty pod pomnikiem „Tym co za Polskość tej ziemi życie oddali”. 

 

MALBORK

 

W Malborku o godzinie 10:00 w kościele św. Jana Chrzciciela odbędzie się msza z udziałem Chóru Mieszanego Lutnia pod dyr. Bożeny Belcarz. Między 11:00 a 11:30 ulicami miasta przejdzie procesja. Jej trasa będzie przebiegać następująco: od Kościoła św. Jana Chrzciciela Stare Miasto 22 w kierunku Ratusza Stare Miasto 13 – traktem Jana Pawła II, dalej do skrzyżowania Stare Miasto, ul. Piłsudskiego i ul. 17 Marca, następnie ul. 17 Marca do skrzyżowania z ul. Poczty Gdańskiej dalej ul. Poczty Gdańskiej w kierunku Skweru Żołnierzy Wyklętych.

Na końcu odbędą się uroczystości główne pod Pomnikiem Armii Krajowej i złożenie kwiatów pod Kamieniem Żołnierzy Wyklętych z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Big Band Blue z Szemud.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe