Tegoroczna akcja "Znicz" w powiecie tczewskim jedną z bezpieczniejszych

  • 04.11.2021, 07:06
  • Redakcja / KPP Tczew
Tegoroczna akcja "Znicz" w powiecie tczewskim jedną z bezpieczniejszych fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Akcja „Znicz 2021” w tym roku trwała 5 dni. Mundurowi w powiecie tczewskim w tym czasie nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.

Policyjna akcja „Znicz 2021" rozpoczęła się 29 października i zakończyła się w nocy z 2 na 3 listopada. W tym czasie policjanci wraz ze strażnikami miejskimi w powiecie tczewskim dbali o bezpieczeństwo podróżujących samochodami oraz pieszych. Stróże prawa zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Mundurowi kontrolowali także ich trzeźwość oraz stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach. O tegorocznej akcji mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Podczas pięciodniowej akcji policjanci w powiecie tczewskim nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. W 21 przypadkach mundurowi interweniowali wobec sprawców kolizji drogowych. Funkcjonariusze przeprowadzili także 237 kontroli stanu trzeźwości kierowców. 3 z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Dwóch nietrzeźwych kierowców policjanci ujawnili 30 października, zaś trzeci z nich został zatrzymany 31 października po tym, jak swoją jazdę zakończył na elewacji budynku. Funkcjonariusze zatrzymali również jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

- KPP Tczew

 

Policyjne działania w tym okresie polegały przede wszystkim na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Mundurowi patrolowali także same nekropolie.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe