Już nie odwiedzisz swoich bliskich. Szpitale zakazują wizyt

  • 05.11.2021, 11:16
  • Redakcja
Już nie odwiedzisz swoich bliskich. Szpitale zakazują wizyt fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Szpitale Tczewskie S.A. oraz Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim informują o wprowadzeniu czasowej niedostępności dla odwiedzających.

W związku z czwartą falą pandemii, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem Szpitale Tczewskie S.A. wprowadziły zakaz odwiedzin pacjentów znajdujących się na oddziałach. 

 

W mocy pozostaje Zarządzenie Zarządu Szpitali Tczewskich S.A. dotyczące zakazu odwiedzin pacjentów przez osoby z zewnątrz, a ostateczną decyzję dotyczącą organizacji i warunków odwiedzin w oddziałach szpitala i u konkretnych pacjentów, każdorazowo podejmują ordynatorzy oddziałów lub osoby przez nich wyznaczone. 

- Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich S.A.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

5 listopada podobne obostrzenia zostały wprowadzone przez Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. O szczegółach opowiedziała nam Sylwia Neubauer, rzeczniczka starogardzkiego szpitala:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Kociewskie Centrum Zdrowia

 

W Kociewskim Centrum Zdrowia wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin. Nie wynika to z żadnych problemów, z którymi ewentualnie miałby borykać się nasz szpital. Robimy to czysto profilaktycznie. Ponieważ czwarta fala się rozpędza, jest coraz więcej przypadków ludzi chorych i nie chcemy, aby cokolwiek wpłynęło na bezpieczeństwo pacjentów.

- Sylwia Neubauer, rzecznik Kociewskiego Centrum Zdrowia

 

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że prawem pacjenta jest kontakt z bliskimi. Ograniczenie tego prawa nie może skutkować całkowitą niemożnością rozmowy z rodziną czy przyjaciółmi. Dlatego, jeżeli wizyta jest niemożliwa, zalecany jest kontakt telefoniczny lub internetowy.

 

Choć przepisy pozwalają na ograniczenie tego prawa w sytuacji pandemii, nie powinno to jednak zmierzać do całkowitego zakazu odwiedzin. Resort apeluje do placówek, by umożliwiać chorym odwiedziny bliskich w sytuacjach szczególnych. Należą do nich wizyty pożegnalne, a także takie, gdy nieobecność opiekuna/osoby bliskiej może powodować stres, a tym samym ograniczać efekty leczenia chorego lub pogarszać jego stan zdrowia. 

- pacjent.gov.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe