Pobyt w szpitalu, a może nieszczęśliwy wypadek? Sprawdź, co w takich sytuacjach zapewnia Ci polisa na życie

  • 18.10.2017, 15:07 (aktualizacja 18.10.2017, 15:08)
  • Grupa Tipmedia
Pobyt w szpitalu, a może nieszczęśliwy wypadek? Sprawdź, co w takich sytuacjach…

Podziel się:

Oceń:

Nikt nie jest w stanie przewidzieć zdarzeń losowych i ich konsekwencji dla zdrowia i życia. Dlatego wiele osób decyduje się wykupić polisę na życie, aby zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich. Szeroka oferta towarzystw ubezpieczeniowych sprawia, że tego rodzaju ubezpieczenie można dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Jak wynika ze statystyk, zaledwie co czwarty Polak posiada indywidualne ubezpieczenie na życie. Tymczasem taka polisa przynosi wiele korzyści – stanowi zabezpieczenie finansowe w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą prowadzić np. do śmierci czy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Polisa na życie – zabezpieczenie na wypadek śmierci

Jednym z głównych zdarzeń, które obejmuje polisa na życie, jest śmierć ubezpieczonego. Wówczas osoby uposażone otrzymują od towarzystwa ubezpieczeniowego świadczenie w wysokości odpowiadającej sumie ubezpieczenia.

Chociaż wypłacona kwota nie zrekompensuje braku bliskiej osoby, pozwoli zapobiec kłopotom finansowym czy utrzymać życie na dotychczasowym poziomie.

Czy polisa działa w razie pobytu w szpitalu lub nieszczęśliwego wypadku?

Pobyt w szpitalu lub nieszczęśliwy wypadek prowadzący np. do trwałego uszczerbku na zdrowiu może skutkować wypłatą odszkodowania w ramach posiadanego ubezpieczenia na życie. Wszystko zależy od tego, jaki zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje polisa. Jeżeli uwzględnia wyłącznie podstawowe zdarzenia, wówczas ubezpieczyciel nie będzie miał podstawy do wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu, złamanie nogi czy złamanie obręczy barkowej.

Chcąc ubiegać się o wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu lub za uszczerbek na zdrowiu, warto wcześniej sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). W dokumencie zawarte są wszystkie szczegółowe informacje dotyczące polisy – wraz z zakresem ochrony oraz ewentualnymi wyłączeniami. Jeżeli ubezpieczenie na życie obejmuje pobyt w szpitalu czy nieszczęśliwe wypadki, wówczas można otrzymać odszkodowanie.

Jak wysokie będzie świadczenie?

Wysokość świadczenia liczona jest jako procent sumy ubezpieczenia – jest on indywidualnie ustalany przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe.

Przykład 1. Suma ubezpieczenia wynosi 20 tys. złotych. Ubezpieczony przebywa w szpitalu 4 dni. Za jeden dzień pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony otrzymuje 1%. W ramach polisy na życie otrzymuje świadczenie w wysokości 800 zł.

Przykład 2. Suma ubezpieczenia wynosi 20 tys. złotych. Ubezpieczony przebywa w szpitalu na oddziale OIOM przez 7 dni. Za jeden dzień pobytu otrzymuje 1,5% sumy ubezpieczenia. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w wysokości 2100 zł.

Przykład 3. Suma ubezpieczenia wynosi 10 tys. złotych. Ubezpieczony doznał uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku (8% uszczerbku), a za każdy 1% uszczerbku otrzymuje 2%. Łączna kwota świadczenia wyniesie 1600 zł.

Pamiętaj, że wartość świadczenia zależy w dużej mierze od wysokości sumy ubezpieczenia. Dlatego dostosuj jej wysokość do swoich potrzeb – tak, by w razie nieoczekiwanego zdarzenia losowego otrzymać odszkodowanie adekwatne do doznanego uszczerbku.

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe