Gmina Tczew: Nowa spółka wodociągowo-kanalizacyjna rozpocznie działalność 1 stycznia

  • 10.11.2021, 08:26
  • Gmina Tczew / oprac. Redakcja
Gmina Tczew: Nowa spółka wodociągowo-kanalizacyjna rozpocznie działalność… fot. Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Wójt gminy Tczew powołał spółkę GTKOM Sp.z o.o., której celem będzie realizacja zadań własnych gminy w zakresie działań wodociągowo – kanalizacyjnych. Nowa spółka komunalna po zakończeniu 3-letniej współpracy z Ecol-Unicon, od 1 stycznia 2022 r. będzie odpowiadała za zaopatrzenie mieszkańców gminy w wodę, odprowadzanie ścieków czy konserwację sieci.


Znamy prezesa i radę nadzorczą

 

W marcu podjęto decyzję dotyczącą nazwy nowej, gminnej spółki:

 

W wyniku konkursu ogłoszonego przez wójta Krzysztofa Augustyniaka wybrano nazwę spółki GTKOM, która pochodzi od słów Gmina Tczew Komunalna.

- Gmina Tczew

 

Następnie przeprowadzono konkurs na radę nadzorczą:

 

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników GTKOM Sp. z o.o. w organizacji, któremu przewodniczył wójt, po przeprowadzeniu otwartego i konkurencyjnego naboru, podjęło uchwałę na mocy której w skład Rady Nadzorczej na trzyletnią kadencję weszli Adrian Manterys (przewodniczący rady), Szymon Bubka (sekretarz rady) oraz Bartosz Kędzierski (członek rady). Wójt przeprowadził otwarty nabór konkursu, do którego zgłosiło się wielu kandydatów.

- Gmina Tczew

 
Jakie zadania ma rada nadzorcza?

 

Rada ma za zadanie sprawować stały nadzór nad działalnością spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności, oceniać sprawozdania zarządu, sprawozdania finansowe, reprezentować ją na zewnątrz.

- Gmina Tczew

 

Konkurs na prezesa spółki wygrał ekonomista, Dariusz Denis. 

 

Co się zmieni?


Władze gminy wymieniają korzyści, jakie w związku z powołaniem spółki będą dotyczyły jej mieszkańców: 

 

  • w najbliższym czasie nie zaplanowano podwyżki cen za realizowane usługi pomimo tego, że jest inflacja i wzrost kosztów,
  • powstanie portal elektronicznej obsługi (możliwy w nim będzie m.in. rzeczywisty odczyt, sprawdzanie stanu konta, złożenie reklamacji, prosty kontakt ze spółką, zgłaszanie awarii),
  • spółka będzie dysponowała własnym zespołem fachowców do usuwania awarii i nadzoru sieci,
  • możliwy będzie jasny i przejrzysty Standard Świadczenia Usług – w tym nowe standardy dotyczące jakości obsługi klienta, jakości i ciśnienia dostarczanej wody, ram czasowych działań podejmowanych w wyniku awarii wodociągowych lub kanalizacyjnych.

 

Spółka będzie świadczyć usługi dotyczące poboru, uzdatniania i dostarczania wody oraz zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków z terenu gminy, a docelowo przejmie także inne zadania wykonywane przez gminę. Zdecydowaliśmy o jej powołaniu żeby zadbać perspektywicznie o sieć. Podwykonawcom wyłonionym drogą przetargu zależeć będzie głównie na zyskach, natomiast naszej spółce na dbaniu o sieć oraz jej stałą rozbudowę i modernizację.

- wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak

 

Siedziba spółki GTKOM Sp. z o.o. będzie mieściła się w Tczewie przy ulicy Rokickiej 14 – w miejscu, w którym znajduje się Punkt Obsługi Klienta Ecol-Unicon Sp. z o.o. Nowy, kontaktowy numer telefonu: 48 502 557 799  będzie czynny od 1 stycznia 2022 r.


Mieszkańcy gminy mają otrzymać wraz z najbliższą fakturą szczegółowe informacje dotyczące dokumentów wystawianych przez GTKOM Sp. z o.o., w tym m.in. nowy numer konta bankowego do uiszczania wpłat.

Gmina Tczew / oprac. Redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 30.12.2021, 21:49
Nowa spółka
Ile będzie nas kosztowała
Wiadomo?
B.
B. 01.01.2022, 12:12
Będzie wiadomo po pierwszym roku
fdfd
fdfd 26.11.2021, 15:08
git

Pozostałe