Gmina Gniew: Laboratoria Przyszłości w szkołach. Będą innowacyjne sprzęty

  • 12.11.2021, 06:02
  • Miasto i Gmina Gniew / oprac. Redakcja
Gmina Gniew: Laboratoria Przyszłości w szkołach. Będą innowacyjne sprzęty fot. Laboratoria Przyszłości

Podziel się:

Oceń:

Laboratoria przyszłości powstaną w szkołach na terenie gminy Gniew. Każda z placówek wyposażona zostanie w innowacyjny sprzęt. Wszystko dzięki dofinansowaniu w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości, której celem jest wsparcie placówek w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.

W ramach projektu do szkół trafi łącznie 348 300 złotych:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie 121 800 zł
  • Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu 84 000 zł
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie 82 500 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie 30 000 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki 30 000 zł

Jak informują władze gminy, wśród podstawowego wyposażenia, które każda z placówek zakupi w ramach przyznanych środków mogą znaleźć się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami i oprogramowaniem, mikrokontrolery z sensorami, stacje lutownicze do mikrokontrolerów oraz zestawy audio-video (kamery, mikrofony, aparaty fotograficzne).

Pomysłodawcy inicjatywy Laboratoria Przyszłości, realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wzorowali się na dobrych praktykach z zagranicy. W krajach skandynawskich na przykład, zgodnie z założeniem tzw. slojdu (slöjd) uczniowie od najmłodszych lat są zaznajamiani poprzez prace ręczne z umiejętnościami manualnymi przydatnymi później szczególnie w dziedzinach inżynieryjnych, ale też z technikami pracy projektowej użytecznymi np. w pracy biurowej czy prowadzeniu własnego biznesu.

 

Zobacz także: Gniew: Tworzą koncepcję budowy dużego osiedla. Będzie więcej mieszkań?

Miasto i Gmina Gniew / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe