Prezydent nagrodzi twórców kultury. Urząd Miejski czeka na nominacje

  • 13.11.2021, 09:00
  • UM / oprac. Redakcja
Prezydent nagrodzi twórców kultury. Urząd Miejski czeka na nominacje fot. Pixabay / zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, prezydent Tczewa każdego roku przyznaje nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.


Nagrody dla twórców kultury

 

Nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Co roku trafiają do osób i organizacji które prowadzą działalność na terenie gminy miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

 

Nagrody i wyróżnienia przyznaje prezydent Tczewa z własnej inicjatywy lub na wniosek instytucji kultury, związków i stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, innych instytucji i podmiotów, których statutowy zakres merytoryczny obejmuje zadania w zakresie upowszechniania kultury i sztuki, Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego w Tczewie oraz grupy mieszkańców Tczewa, nie mniejszej niż 20 osób.

- Małgorzata Mykowska, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Tczewie

 

Wnioski składa się do 31 grudnia każdego roku, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tczewie.

W ubiegłym roku nagrodę otrzymali: Orkiestra Kameralna Progress, Wiesława Dolina-Niżyńska. Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Piotr Weintz.

UM / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe