Chirurg zostawił pacjenta z otwartym brzuchem. Operację musiała dokończyć pielęgniarka

  • 15.11.2021, 11:19
  • News4Media
Chirurg zostawił pacjenta z otwartym brzuchem. Operację musiała dokończyć… iStock

Podziel się:

Oceń:

Medyk w pewnym momencie porzucił operację. Personel szpitala, w którym doszło do tej sytuacji, mówią, że są przerażeni. O sprawie został już poinformowany NFZ.

Sprawa wyszła na jaw dzięki listowi napisanemu przez pracowników szpitala. Zaalarmowali media, że z pracy w placówce odchodzą doświadczeni lekarze, a w ich miejsce przyjmowani są nowi. Przez to szpital im. dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, bo jego dotyczy sprawa, przeżywa kryzys kadrowy.

 

Medycy są przerażeni


Jak opisuje „Gazeta Wyborcza”, załoga szpitala stwierdza: „Jesteśmy przerażeni”. Wskazuje także, że kłopoty zaczęły się, gdy władze województwa dolnośląskiego, którym podlega placówka w Wałbrzychu, zwolniły z pracy wieloletnią dyrektor Mariolę Dudziak, a wraz z nią odeszła znaczna część lekarzy. Skutkiem tych wydarzeń miała być sytuacja z sali operacyjnej. Jeden z nowych chirurgów miał rozciąć pacjenta i pozostawić go w takim stanie na stole operacyjnym. Miał nie być w stanie dokończyć swojego zadania, a uczyniła to pielęgniarka – instrumentariuszka.

 

Kolejne wypowiedzeniaPacjent przeżył operację, a o sprawie został poinformowany dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewódzki konsultant w dziedzinie chirurgii działający przy województwie. W liście do mediów medycy z wałbrzyskiego szpitala dodają:

 

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy z uwagi na postępowanie dyrekcji wypowiedzenia złożyło trzech lekarzy chirurgów prowadzących Zakład Endoskopii Zabiegowej. Następnie zwolniony bez logicznego uzasadnienia został zastępca ordynatora oddziału, a obecny ordynator przesunięty na stanowisko zastępcy.

 

Problem z kadrą jest tak duży, że od 1 grudnia w tej placówce nie będzie działał już oddział pediatryczny, bo nie ma tam kto pracować.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe