Zamknięcie wiaduktu. Sprawdź zmiany w kursowaniu autobusów i posłuchaj, co na ten temat myślą mieszkańcy [SONDA]

 • 16.11.2021, 07:03
 • Redakcja
Zamknięcie wiaduktu. Sprawdź zmiany w kursowaniu autobusów i posłuchaj,… źródło: UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj zamknięty został dotychczasowy wiadukt w ciągu ul. Mostowej w Tczewie. Jaki ma to wpływ na komunikację w mieście?

Objazdy

 

O zmianach informował Urząd Miejski w Tczewie:

 

Objazdy poprowadzone zostaną analogicznie jak w przypadku zeszłorocznego zamknięcia mostu nad kanałem Młyńskim w ulicy Łąkowej tj. przez drogę krajową nr 91. Ruch pojazdów osobowych możliwy będzie po wiadukcie w ciągu ulicy 1-Maja.

 

Sprawdź: Tczew: Zmiany w organizacji ruchu. Od 15 listopada wiadukt będzie nieprzejezdny [AKTUALIZACJA]

 

Zamknięcie wiaduktu ma wpływ także na komunikację miejską. Zakład Usług Komunalnych w Tczewie oraz P.A. GRYF Sp. z o.o. S.K. informują:

 

Od 15  listopada w związku z remontem wiaduktu między ul. Kolejową i ul. Mostową, zmienia się trasa przejazdu autobusów linii 4 i 6 oraz częściowo ich rozkłady jazdy na odcinku Dworzec – Os. Staszica.

Autobusy linii 4 z Czyżykowa będą dojeżdżały tylko do pętli usytuowanej na ul. Czatkowskiej / Stankiewicza i powrotnie do Czyżykowa taką samą trasą.

Autobusy linii 6 będą kursowały tylko na odcinku Dworzec – Pętla Czatkowska / Stankiewicza przez ul. Malinowską, powrotnie taką samą trasą.

Szczegółowe rozkłady jazdy wszystkich autobusów dostępne na stronie internetowej www.komunikacja.tczew.pl , www.rozkłady.tczew.pl, aplikacji mobilnej „mybus online" a także w dużej gablocie na terenie Transportowego Węzła Integracyjnego.

 

Co na to mieszkańcy?

 

Tymczasem Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka, zapytał mieszkańców o to, jak remont i tymczasowe zamknięcie wiaduktu wpływa na komunikację i ich bezpieczeństwo: 

 

 • To nie jest dobry pomysł. Syn chodzi  do szkoły, do dwójki. Teraz będzie musiał wychodzić z 40 minut wcześniej żeby obejść całe miasto i dojść do szkoły.
   
 • Myślę, że to jest źle zaplanowane. Przejście z dzieckiem do sklepu po takiej ulicy jest mega niebezpieczne. Tutaj nie ma nawet wytyczonej innej drogi na przejście. [...] Tutaj jeżdżą samochody i te samochody, będą wyjeżdżały centralnie obok sklepu, więc jak przejść koło sklepu, żeby nie przejechał samochód?
   
 • Niech lepiej zrobią, niż jak mam niebezpiecznie przechodzić przez taki most. Ja jestem zadowolona niech w końcu coś się dzieje i przynajmniej będzie naprawdę lepiej. 
   
 • Na pewno są wielkie utrudnienia. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Prace przy tej inwestycji mają zakończyć się w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe