Policja apeluje: "Seniorze, uważaj na oszustów!"

  • 16.11.2021, 10:15
  • Redakcja / KPP Tczew
Policja apeluje: "Seniorze, uważaj na oszustów!" fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Tczewska policja apeluje do seniorów, aby zgłaszali oni podejrzane sytuacje. Zwraca się również do młodych osób.

 

Oszukują różnymi metodami

 

Jak relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

 

Policjanci systematycznie przypominają o tym jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą „na policjanta" oraz „na wnuczka". Prowadzone przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść.

Wczoraj również tczewscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od osób, które podejrzewając, że dzwoni do nich oszust podający się za policjanta zakończyły rozmowę telefoniczną i powiadomiły o tym prawdziwych policjantów.

 

Pomimo tego nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazują oszustom swoje oszczędności.

 

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. 

- KPP Tczew

 

Ostrzeż bliskich

 

Funkcjonariusze zwracają uwagę, jak ważną rolę pełnią osoby młode:

 

Zwracamy się z apelem, również do osób młodych. Rozmawiajmy z rodzicami, dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni i poprosi o dużą ilość pieniądze. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

- KPP Tczew

 

Przeczytaj także: Podała się za policjantkę i wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy złotych [POSZUKIWANIA]

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe