Ruszyła akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich dorosłych

 • 23.11.2021, 11:04
 • www.gov.pl / oprac. Redakcja
Ruszyła akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich dorosłych fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu.

Informacje pochodzą ze strony www.gov.pl.

 

Bezpłatne szczepionki dla wszystkich pełnoletnich 

 

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada będą miały wszystkie osoby dorosłe. To efekt podpisanej przez ministra zdrowia nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

 

Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło ochronić się przed grypą, dlatego od 23 listopada rozszerzamy grupę, która będzie miała możliwość przyjęcia bezpłatnej szczepionki. Zwiększamy także liczbę szczepionek w aptekach. Jest to szczególnie ważne w czasie trwającej czwartej fali pandemii COVID-19. Sezon grypowy zaczął się w październiku i zbiegł się z kolejną falą wzrostu zakażeń koronawirusem, dlatego zdecydowaliśmy, że każdy dorosły będzie mógł zadbać dodatkowo o swoje zdrowie, wystarczy, że zgłosi się na szczepienie do wybranego punktu szczepień.

-  Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia

 

 

Zgłoszenia w dowolnym punkcie szczepień i bez recepty

 

 1. Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie (dostępne tutaj), a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.
   
 2. Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się TUTAJ.
   
 3. Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

 

Podstawowym zadaniem szczepionki przeciwko grypie jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz powikłaniom i zgonom.

 

Sprawdź, gdzie wykonasz szczepienie przeciw grypie w Tczewie

 

 • MEDICAL MEDYCYNA (Kościuszki 17)
   
 • POLMED S.A. (Pomorska 1)
   
 • PRZYCHODNIA ROGOWSCY (Jasia i Małgosi 8/4)
   
 • PRZYCHODNIA ROGOWSCY (30-go Stycznia 55)

 


Więcej informacji dostępnych jest na ministerialnej stronie (KLIK!).

www.gov.pl / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe