Turyści mogą skorzystać z nowych tablic z planem Tczewa

  • 24.11.2021, 06:33
  • LOT KOCIEWIE / oprac. Redakcja
Turyści mogą skorzystać z nowych tablic z planem Tczewa fot. LOT KOCIEWIE

Podziel się:

Oceń:

W ostatnich tygodniach w różnych częściach Tczewa można zauważyć nowe tablice z planem miasta. Zmieniły one stare, nieco zniszczone i nieaktualne już plansze, które nie prezentowały się zbyt atrakcyjnie. Wymiana tablic została zrealizowana przy współpracy Urzędu Miejskiego w Tczewie oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE.

 

materiał prasowy nadesłany do redakcji

 

W pobliżu dworca kolejowego, przy ulicy Pomorskiej stanęła dwustronna tablica przedstawiająca nie tylko plan miasta. Turyści oraz mieszkańcy Tczewa mogą również przeczytać fragment legendy autorstwa Romana Landowskiego pt. ,,Jasna i Dersław”. Na planszy znajduje się także QR kod, który odsyła czytelników do całego tekstu kociewskiej opowieści. Nie mogło także zabraknąć wizerunku legendarnych postaci - Jasnej i Dersława. Tablicę zdobi zdjęcie muralu, który znajduje się na ścianie bloku przy Alei Zwycięstwa 2, a autorem tego projektu jest Maxim Steinke. Z drugiej strony planszy informacyjnej umieszczono krótkie opisy dziewięciu najważniejszych zabytków oraz atrakcji turystycznych Tczewa wraz ze zdjęciami oraz ich oznaczeniem na mapie.

 

Umieszczenie tej tablicy pomiędzy dworcem kolejowym a Galerią Kociewską, gdzie codziennie przemieszcza się bardzo duża liczba mieszkańców oraz przejezdnych osób poprzez swoją atrakcyjną formę może zainteresować osoby wybranymi obiektami. Chociażby turyści przybywający pociągiem do Tczewa dowiadują się o konkretnych, wartych odwiedzenia miejscach.

- Małgorzata Mykowska z Urzędu Miejskiego w Tczewie

 

Dla nowych osób przybywających do Grodu Sambora wspomniana tablica informacyjna jest swego rodzaju drogowskazem i zaproszeniem do zwiedzania miasta. Warto dodać, że w przestrzeni miejskiej pojawiły się kolejne plansze z mapą Tczewa. Tablice z aktualnym planem miejskim zostały wymienione na osiedlach: Czyżykowo, Nowe Miasto, Witosa, Suchostrzygi, a także przy budynku Urzędu Miasta. Są one usytuowane w widocznych miejscach, bardzo często przy budynkach użyteczności publicznej, przystankach, bądź sklepach.

 

Tak jak poprzednim razem Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE czynnie włączyła się w przygotowania plansz z mapą Tczewa. Z kolei umieszczenie miejskiej legendy na planszy informacyjnej znajdującej się przy dworcu kolejowym nawiązuje do ciekawej historii miasta. Plany są zaktualizowane, a niektóre elementy miejskiej infrastruktury zaznaczone już przyszłościowo, jak choćby kilka odcinków dróg rowerowych.

- Piotr Kończewski, Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE

 

Tablice z planem Tczewa na stałe wpisały się w miejski krajobraz. Pomysłodawcy wymiany tablic mają nadzieję, że w dobrym stanie, w kolejnych latach będą one służyć pomocą turystom przybywającym do Tczewa oraz mieszkańcom.

 

fot. Aleksandra Kęprowska

LOT KOCIEWIE / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe