Tczew: Powszechny Punkt Szczepień od 1 grudnia będzie w budynku dawnego Domu Dziecka

  • 29.11.2021, 07:06
  • Tv Tetka / Weronika Gerowska-Chalecka, Aleksandra Kęprowska
Tczew: Powszechny Punkt Szczepień od 1 grudnia będzie w budynku dawnego… fot. Tv Tetka / Aleksandra Kęprowska zdjęcia archiwalne

Podziel się:

Oceń:

Powszechny Punkt Szczepień w Tczewie przenosi się do budynku dawnego Domu Dziecka przy ul. Wojska Polskiego.

Nowe miejsce dla Punktu Szczepień już od 1 grudnia 

 

O powodach takiej decyzji mówi prezes Szpitali Tczewskich S.A. Maciej Bieliński:

 

Chcielibyśmy aby zarówno osoby, które przychodzą się szczepić, jak i dzieci, które korzystają z sali gimnastycznej w Szkole nr 8 miały lepiej. Zbliża się zima, aura jest coraz gorsza.  Ten komfort jest mniejszy przy Szkole nr 8 dla tych osób, które się szczepią, dlatego zdecydowałem wspólnie z panem starostą i z panem prezydentem, że znajdziemy inne miejsce. Dawny Dom Dziecka wydał nam się najlepszy, to są pomieszczenia, które są obecnie puste, które możemy wykorzystać. To pomieszczenia dosyć duże więc też będziemy w stanie tych osób przyjąć więcej. Będziemy w stanie zapewnić im zdecydowanie większy komfort.

Od pierwszego grudnia chcielibyśmy aby punkt szczepień był zlokalizowany w dawnym Domu Dziecka. Wejście od ulicy Wojska Polskiego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ile stanowisk będzie w nowym punkcie?

 

Tutaj planujemy trzy stanowiska, w zależności od tego ile osób będzie chętnych na szczepienie i ile osób się zapisze.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Redaktor Tv Tetka, Bartosz Listewnik zapytał także o to, czy mieszkańcy Tczewa chętnie się szczepią i czy warto przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19?

 

Zapotrzebowanie od niedawna się zwiększyło; zarówno "pierwsze dawki" się zgłaszają, czego od jakiegoś czasu nie było, ale również na trzecią dawkę jest bardzo dużo chętnych. Wczoraj rząd uruchomił możliwość szczepienia trzecią dawką dla wszystkich, także te chęci zaszczepienia się zdecydowanie zwiększyły się wśród mieszkańców Tczewa.

Jeżeli chodzi o to czy warto się szczepić, to podam statystyki: obecnie mamy 81% osób na oddziałach covidowych, które się nie szczepiły. Tylko blisko 19% osób jest zaszczepionych i to są osoby, które przechodzą ten COVID-19 zdecydowanie lżej niż osoby, które się nie zaszczepiły.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Więcej w materiale Bartosza Listewnika w Telewizji Tetka dziś (25 listopada) o 17:20.

Tv Tetka / Weronika Gerowska-Chalecka, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe