Akcja ZNICZ 2017

 • 25.10.2017, 13:28 (aktualizacja 05.11.2017, 11:51)
 • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Akcja ZNICZ 2017 goszka / 24 images

Podziel się:

Oceń:

W najbliższych dniach możemy się spodziewać zmian w organizacji ruchu drogowego na drogach dojazdowych oraz w pobliżu cmentarzy.

Jadąc na groby bliskich samochodami, z pewnością napotkamy policjantów kierujących ruchem w newralgicznych miejscach. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu lub wybrać alternatywą formę dojazdu - komunikacją miejską lub pieszo. Policyjna akcja "Znicz" potrwa od piątku, 27 października do późnych godzin nocnych w czwartek, 2 listopada. Aby na drogach było bezpiecznie funkcjonariusze kontrolować będą trzeźwość uczestników ruchu, weryfikować stan techniczny pojazdu, sprawdzą czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością, a także czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach, a podróżni mają zapięte pasy.

STAROGARD GDAŃSKI: 

Od poniedziałku 30 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego w Starogardzie Gdańskim. Na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard - Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazujący zawracania. Na ulicy Skarszewskiej (naprzeciw Destylarni Sobieski) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy MZK. Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 3 listopada 2017 roku w godzinach przedpołudniowych.

MZK w Starogardzie Gdańskim uruchamia dodatkowo trzy linie specjalne C-1, C-2, C-3, ułatwiające mieszkańcom dojazd do cmentarzy. Autobusy tych linii kursować będą 30, 31 października i 1 listopada. 

TCZEW:

W związku z Dniem Wszystkich Świętych, autobusy miejskie kursować będą według zmienionego rozkładu jazd dostępnego na wrotatczewa.pl, w gablocie na Węźle Transportowym i na stronie www przewoźnika. We wtorek, 31 października i czwartek, 02 listopada autobusy wszystkich linii kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy z dnia roboczego z tym, że kursy autobusów linii 7  i 17 po godz. 18 będą dojeżdżać także do przystanku Rokitki - Cmentarz, odjeżdżając z cmentarza o godz. 19:43 i 20:43 (linia 7) oraz o godz. 18:54 i 20:59 (linia 17).

1 listopada będzie utworzony dodatkowy przystanek autobusowy na ul. Północnej (boczne wejście na cmentarz) umożliwiający dogodniejsze dotarcie do cmentarza na ul. Gdańskiej.

Dodatkowe miejsca parkingowe w Tczewie w okolicach cmentarzy w dniu 1 listopada br.:

 1. Przy cmentarzu na ul. Rokickiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenie firm przyległych do ul. Rokickiej i Skarszewskiej.
 2. Przy cmentarzu na ul. Gdańskiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca do parkowania na parkingu supermarketu oraz parkingu przy ulicy Dworcowej. W związku z trwającym remontem ul. Gdańskiej należy pamiętać, że ruch odbywa się tam w jednym kierunku i należy wjeżdżać samochodem od ul. Alei  Solidarności i kierować się w kierunku dworca PKP.
 3. Przy cmentarzach na ul. 30-go Stycznia zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe: na terenie Liceum Ogólnokształcącego oraz na parkingu naprzeciwko firmy EATON. Dozwolony będzie postój pojazdów na ul. Bałdowskiej po prawej stronie patrząc w kierunku wieży ciśnień oraz na ul. 30 Stycznia po stronie cmentarza.

GNIEW:

Wyznaczone zostaną miejsca do parkowania na parkingach supermarketów w Gniewie.

PELPLIN:

Będą wyznaczone miejsca w obrębie cmentarza parafialnego w tym mieście.

SUBKOWY:

Zostaną wyznaczone parkingi przy Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Subkowach, a także przy Straży Pożarnej.


PAMIĘTAJ:

 1. Opuszczając miejsce zamieszkania należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien w mieszkaniach i domach. Dodatkowo poprośmy zaprzyjaźnionego sąsiada lub członka rodziny, aby zaopiekowali się naszym mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela podczas naszej nieobecności.
 2. Stosujmy się do poleceń policjantów. W czasie świąt, w wielu miejscach ruchem kierować będą mundurowi.
 3. Nie jeździmy na pamięć. W rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich może zostać zmieniona organizacja ruchu.
 4. Jadąc blisko prawej krawędzi w porze wieczorowo-nocnej, na nieoświetlonych odcinkach dróg pamiętajmy o możliwości napotkania pieszego.
 5. Torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy tych rzeczy na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję.
 6. Unikajmy bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu.
 7. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Jeżeli musimy nabyć coś w tłoku, postarajmy się dobrze schować portfel po zrobionych zakupach.

Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że:

 1. Ruch pieszych może odbywać się wyłącznie po chodnikach. W przypadku jego braku należy korzystać z pobocza i poruszać się lewą stroną drogi.
 2. Każde gwałtowne wejście na jezdnię, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.
 3. Poruszając się w porze wieczorowo-nocnej pamiętajmy, że mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.
Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (2)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ela
Ela 27.10.2017, 14:00
Będzie jazda na Gdańskiej
piechur
piechur 25.10.2017, 19:56
Przy cmentarzu na ulicy Gdańskiej to jedynie tylko ktoś bez wyobraźni wiedzie i zaparkuje. Przecież tam jest wyjazd tylko przez dworzec. Natłok ludzi spowoduje takie korki, że dojdzie do rozruchów i samosądów. Lepiej nie proponować ludziom tam wjazdu, bo dojdzie do tragedii.

Pozostałe