W weekend wzmożone kontroli policji. Będą sprawdzać trzeźwość

  • 27.11.2021, 06:39
  • KWP Gdańsk / oprac. Redakcja
W weekend wzmożone kontroli policji. Będą sprawdzać trzeźwość fot. Pomorska Policja (zdjęcie poglądowe)

Podziel się:

Oceń:

W weekend na pomorskich drogach będzie można zauważyć większą liczbę policjantów sprawdzających trzeźwość kierujących. Celem prowadzonych działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.

 

Piłeś? Nie jedź

 

Policjanci w ten weekend (27-28.11) przeprowadzą wzmożone kontrole:

 

Od wczesnych godzin rannych na drogach naszego województwa będzie można zauważyć większą liczbę mundurowych, kontrolujących trzeźwość kierujących. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwość”, których celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez uczestników ruchu, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie. Funkcjonariusze przy okazji kontroli trzeźwości sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

- Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

 

Jeżeli kontrola wykaże, że kierowca wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu, poniesie on określone konsekwencje, które przypominają pomorscy policjanci:

 

Każdy zatrzymany do kontroli kierujący poddany zostanie badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wyniku pozytywnego, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy, pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela, sprawa natomiast trafi do sądu. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

 

To dotyczy też rowerzystów

 

Policjanci przypominają, że dotyczy to również kierowców jednośladów:

 

Przypominamy, że kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu także jest zabronione. W skrajnych przypadkach policjant może odstąpić od nałożenia mandatu karnego i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.  

- KWP Gdańsk

 

Przeczytaj także: Starogardzcy policjanci apelują o trzeźwość. Jednego dnia zatrzymali dwóch pijanych kierowców

KWP Gdańsk / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe