Święto wolontariuszy w Gdańsku potrwa cały tydzień! W planach m.in. parada, gala i szkolenia

  • 29.11.2021, 11:41
  • Redakcja / gdansk.pl
Święto wolontariuszy w Gdańsku potrwa cały tydzień! W planach m.in. parada,… fot. gdansk.pl

Podziel się:

Oceń:

29 listopada rozpoczął się szósty Gdański Tydzień Wolontariatu. Jest on związany z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Wydarzenie otwierające Gdański Tydzień Wolontariatu rozpoczęło się o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji Nauczycieli. Słowo wstępne wygłosiła Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, oraz Dawid Jastrzębski, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Ideą spotkania nauczycieli oraz uczniów gdańskich szkół, zaangażowanych w szkolny wolontariat, jest wymiana doświadczeń, dyskusja na temat rozwoju wolontariatu oraz podzielenie się pomysłami. Podczas wydarzenia uczniowie rozmawiać będą o wolontariacie ekologicznym, o tym, czym jest zielony aktywizm czy o przyszłorocznej Europejskiej Stolicy Wolontariatu w Gdańsku i tym, jak mogą się w nią zaangażować. Nauczyciele natomiast rozmawiają o wyzwaniach, jakie przed nimi stoją oraz o Gdańskim Modelu Wolontariatu Szkolnego.

Również 29 listopada, o godz. 13:00 na Długim Targu na Fontannę Neptuna zostanie założona gigantyczna koszulka wolontariatu gdańskiego.

Kulminacyjnym dniem Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu będzie niedziela, 5 grudnia. Tego dnia na wszystkich zainteresowanych czekać będzie możliwość przejażdżki po Gdańsku zabytkowym tramwajem BERGMANN. Będzie on kursować na trasie Oliwa - Siedlce w godzinach 13:00-16:30

Już po raz szósty, z okazji obchodzonego na całym świecie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowana zostanie Parada Wolontariuszy i Wolontariuszek. Będzie to święto wszystkich osób związanych z wolontariatem, które na co dzień biorą udział w wielu wydarzeniach, pomagają, inspirują i motywują. Start Parady zaplanowany został w niedzielę przy Złotej Bramie o godz. 11:00. Przejdzie ona ulicami miasta aż do napisu ”Gdańsk” na Ołowiance.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 w Auli Europejskiego Centrum Solidarności rozpocznie się Gala Wolontariatu, podczas której w ramach konkursu Aktywni w Mieście, zostaną uhonorowane osoby, organizacje współpracujące z wolontariuszami i wolontariuszkami, szkolne koła wolontariatu oraz firmy zaangażowane społecznie. Nadal można zgłaszać osoby, które miałyby otrzymać tę nagrodę w kategoriach:

  • Wolontariusz/ka roku,
  • Koordynator/ka wolontariatu roku,
  • Organizacja / Firma przyjazna wolontariuszom,
  • Grupa / Klub / Rodzina wolontariacka/ki.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do środy, 1 grudnia. Wnioski nominacyjne można przesyłać drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub dostarczyć osobiście do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku: budynek ECS, Plac Solidarności 1, III p., pok.3.28 (w godz. 8.00-17.00). Szczegóły konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu, oraz na stronie Wolontariatu Gdańskiego.

Redakcja / gdansk.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe