Młodzież poznaje radio od kuchni

  • 25.10.2017, 16:10 (aktualizacja 25.10.2017, 16:41)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Młodzież poznaje radio od kuchni

Podziel się:

Oceń:

W środę studia Radia Tczew i Telewizji Tetka odwiedziła grupa młodzieży szkolnej ze Skarszew.

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II ze Skarszew przyjechała do nas grupa młodzieży, która chciała się dowiedzieć na czym polega praca w telewizji i rozgłośni radiowej.

Po studiach telewizyjnych i radiowych oprowadzała Basia Jackiewicz, wyjaśniając na czym polega praca dziennikarza, operatora kamery, montażysty materiałów radiowych i telewizyjnych, jakiego sprzętu, oprogramowania i umiejętności potrzeba, by móc realizować audycje, ile czasu trwa obróbka wizji i fonii. Były też ciekawostki z życia reportera, podpowiedzi, jak radzić sobie ze stresem i do czego może służyć korek od wina. Młodzi ludzie mieli dużo pytań o pracę dziennikarzy, m.in. jakie cechy powinny mieć osoby chętne do takiej pracy i czy muszą ukończyć studia kierunkowe. Co odważniejsi próbowali wczuć się w rolę prezentera telewizyjnego i czytać wiadomości z promptera. W studiu radiowym była chwilka, by porozmawiać na antenie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na koniec dzieciaki zobaczyły jeszcze zbiory sprzętu muzycznego sprzed kilkudziesięciu lat: magnetofon szpulowy i kasetowy oraz winylowe pocztówki muzyczne. I zostawiły pamiątkę - piękny wrzos w doniczce, za który serdecznie dziękujemy! Aby nie zmarniał w pomieszczeniach, zostanie posadzony w ogródku, gdzie będzie mógł wiele lat przypominać o tej wizycie :)

Telewizyjną relację z tej wizyty będziecie mogli niebawem zobaczyć na antenie Tv Tetka

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe