Laboratoria przyszłości powstaną w Tczewie! Drukarki 3D, kamery i greenscreeny w szkołach

  • 30.11.2021, 13:51
  • Redakcja
Laboratoria przyszłości powstaną w Tczewie! Drukarki 3D, kamery i greenscreeny… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa skierowana do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Celem programu jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów.

 

Będzie innowacyjnie

 

Gmina Miejska Tczew przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. O szczegółach mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki:

 

Sprawa dotyczy wyposażenia szkół podstawowych w sprzęt, który będzie umożliwiał szkolenie dzieci w kierunku inżynierii, technologii, czy spraw bardziej naukowych. Tam jest wymieniony katalog sprzętu, który szkoła musi kupić i katalog sprzętu, z którego można wybrać, w zależności od tego co szkoła chce. Powiem tylko, że w katalogu obowiązkowych zakupów są na przykład proste drukarki 3D.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Do wydania 1,5 mln złotych

 

Na ten cel gmina pozyskała 1,5 miliona złotychWydanie tych pieniędzy nie będzie jednak takie proste, trzeba powołać specjalną sesje rady miasta. Ma to związek właśnie z wydatkami:

 

Jesteśmy w tej chwili na etapie ustalania ze szkołami zakresu tych zakupów. Do wydania jest kwota 1,5 miliona złotych. Jest tam tylko jeden taki element, który nas zaniepokoił, mianowicie rząd podzielił tę kwotę proporcji 60% do 40% i w tym roku teoretycznie powinniśmy te 60% musimy wydać, co oczywiście jest technicznie po prostu niemożliwe, jednak musimy to wprowadzić do budżetu stąd też ta specjalna sesja. 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jak czytamy na stronie inicjatywy, Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Ma on pomóc gminom sfinansować zakup sprzętu, który od 1 września 2022 roku będzie obowiązkowym wyposażeniem każdej szkoły. W katalogu obligatoryjnego zaplecza technicznego stworzonym przez MEiN znajdują się m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery z sensorami i wzmacniaczami, sprzęt do nagrań - kamery, greenscreeny i mikrofony.

Więcej na ten temat zobaczycie w programie “Pytania do prezydenta” w Telewizji Tetka. 

 

Czytaj także: Drukarki 3D i gogle VR w każdej szkole? Rząd rozdaje pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe