Zwróć uwagę na osoby bezdomne. Możesz im pomóc [ROZMOWA]

  • 01.12.2021, 08:03
  • Redakcja
Zwróć uwagę na osoby bezdomne. Możesz im pomóc [ROZMOWA] fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Ciężko oszacować dokładną liczbę osób nieposiadających dachu nad głową w naszym kraju. W okresie zimowym takie osoby potrzebują schronienia. Dlatego warto być czujnym i pomóc osobom, które tego potrzebują. Czasem wystarczy wykonać tylko jeden telefon.

 

Zwróć na nich uwagę

 

Na Pomorzu występują już opady śniegu a temperatura zaczyna osiągać minusowe wartości. W tym czasie należy pamiętać szczególnie o osobach bezdomnych, które często spędzają noce w bardzo trudnych warunkach.  W związku z tym Justyna Manuszewska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie apeluje o zwrócenie uwagi na osoby, które przebywają w miejscach niemieszkalnych:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W związku z nadchodzącym okresem zimowym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zwraca się do mieszkańców Tczewa z prośbą o pomoc i wsparcie dla osób, które z uwagi na trudną sytuację życiową mogą być narażone na zagrożenia, jakie niesie ze sobą sezon zimowy. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, niepełnosprawne i w podeszłym wieku. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie wszelkich informacji o zaistniałych sytuacjach kryzysowych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej oraz do Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody pod bezpłatny całodobowy numer telefonu 987.

- Justyna Manuszewska

 

Otrzymają wsparcie

 

Osoby bezdomne mogą otrzymać wsparcie w Ogrzewalni prowadzonej przez Towarzystwo im. Brata Alberta, mieszczącej się przy ulicy Ceglarskiej w Tczewie: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ogrzewalnia będzie otwarta prawie całą dobę, chyba tylko 4 godziny w ciągu dnia będzie zamknięta ze względu na pandemię i na to, że robimy ozonowanie i staramy się usuwać zagrożenie. 

- Bogdan Grubich

 

 

W ogrzewalni bezdomni dostają również ubrania oraz w miarę możliwości coś do jedzenia: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jak są finanse, mamy możliwość kupienia takich rzeczy jak kurtki, spodnie, majtki, skarpetki takie rzeczy, każdy dostanie. To są takie podstawowe rzeczy, staramy się też dać jakieś puszki z jedzeniem.

- Bogdan Grubich

 

Osoby bezdomne mogą też otrzymać ciepły posiłek przy parafii św. Józefa w Tczewie. W tym roku ogrzewalnia umożliwiła noclegi osobom bezdomnym już od września. Warto pamiętać, że takim instytucją również można pomóc, wspierając je finansowo lub przywożąc nadmiar jedzenia oraz ubrania których my już nie potrzebujemy.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe