Tczew z dofinansowaniem w ramach projektu "Cyfrowa gmina"

  • 30.11.2021, 13:27
  • Redakcja
Tczew z dofinansowaniem w ramach projektu "Cyfrowa gmina" fot. cyfrowagmina.info

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Tczew otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1,8 mln zł z programu „Cyfrowa gmina”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Dofinansowanie wynosi 100% (1 801 560,00 zł) i będzie przeznaczone m.in. na zakup sprzętu IT, oprogramowania, usług chmurowych i szkoleń dla pracowników Urzędu Miejskiego w Tczewie oraz podległych jednostek budżetowych (MOPS, Fabryka Sztuk, CKiS, ZUK, CUW).

Zakup sprzętu zostanie przeznaczony do pracy zdalnej w celu zapewnienia ciągłości pracy w przypadku wprowadzenia obostrzeń pandemicznych.

 

Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło swoje działanie do sieci. Przygotowanie gmin do realizacji tego typu działań nie zawsze jest jednak możliwe i nie zawsze odpowiada oczekiwaniom mieszkańców. Problemy są różne – czasem to braki sprzętowe, czasem niewystarczające kompetencje cyfrowe urzędników. Dzięki programowi "Cyfrowa gmina" chcemy odpowiedzieć na ten problem.

- cyfrowagmina.info

 

Dofinansowanie otrzymała także m.in. gmina Starogard Gdański.

W projekcie minimalna wysokość grantu dla jednej gminy wynosiła 100 000 zł, natomiast maksymalna to 2 000 000 zł. Pełna lista samorządów, które uzyskały wsparcie, znajduje się na stronie cyfrowagmina.info.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe