Śpiewające dzieciaki w studiu

  • 27.10.2017, 13:09 (aktualizacja 27.10.2017 13:59)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Śpiewające dzieciaki w studiu
Podziel się:
Oceń:
W tym tygodniu mieliśmy urodzaj odwiedzin. W środę młodzież ze Skarszew, w piątek dzieci ze szkoły Montessori w Tczewie.

W piątek studia Radia Tczew i Telewizji Tetka zwiedzały dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori w Tczewie. Grupa składała się z uczniów i uczennic w wieku 7-10 lat. Najpierw o sporcie i dziennikarstwie sportowym opowiedział Krzysiek Repiński. Były też ciekawostki o efektach specjalnych w filmach fabularnych i animowanych oraz o różnicy między zawodem dziennikarza a aktora. Później przyszedł czas na zwiedzanie studia telewizyjnego i poznawanie, jak wygląda realizacja wywiadu. Basia Jackiewicz pytała małych gości, czego uczą się w szkole i jakie przedmioty lubią najbardziej. Dzieci popisały się zdolnościami językowymi i zaśpiewały kaszubski alfabet "Kaszebscze nute". Następnie przeszły do newsroomu, gdzie powstają wiadomości Radia Tczew, a na koniec - do samego serca radia, gdzie miały okazję zasiąść przy mikrofonach i porozmawiać z Filipem Jędruchem, a nawet - zaśpiewać kolejną piosenkę "Siedem kontynentów" dla Słuchaczy:

Na koniec goście mogli zobaczyć sprzęt muzyczny, na którym kilkadziesiąt lat słuchano muzyki: magnetofon szpulowy, kasetowy, gramofon i nieczynne już wiekowe radio.

Telewizyjną relację z tej i z wcześniejszej wizyty młodzieży ze Skarszew będziecie mogli niebawem zobaczyć na antenie Tv Tetka

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe