Śpiewające dzieciaki w studiu

  • 27.10.2017, 13:09 (aktualizacja 27.10.2017, 13:59)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Śpiewające dzieciaki w studiu

Podziel się:

Oceń:

W tym tygodniu mieliśmy urodzaj odwiedzin. W środę młodzież ze Skarszew, w piątek dzieci ze szkoły Montessori w Tczewie.

W piątek studia Radia Tczew i Telewizji Tetka zwiedzały dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori w Tczewie. Grupa składała się z uczniów i uczennic w wieku 7-10 lat. Najpierw o sporcie i dziennikarstwie sportowym opowiedział Krzysiek Repiński. Były też ciekawostki o efektach specjalnych w filmach fabularnych i animowanych oraz o różnicy między zawodem dziennikarza a aktora. Później przyszedł czas na zwiedzanie studia telewizyjnego i poznawanie, jak wygląda realizacja wywiadu. Basia Jackiewicz pytała małych gości, czego uczą się w szkole i jakie przedmioty lubią najbardziej. Dzieci popisały się zdolnościami językowymi i zaśpiewały kaszubski alfabet "Kaszebscze nute". Następnie przeszły do newsroomu, gdzie powstają wiadomości Radia Tczew, a na koniec - do samego serca radia, gdzie miały okazję zasiąść przy mikrofonach i porozmawiać z Filipem Jędruchem, a nawet - zaśpiewać kolejną piosenkę "Siedem kontynentów" dla Słuchaczy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na koniec goście mogli zobaczyć sprzęt muzyczny, na którym kilkadziesiąt lat słuchano muzyki: magnetofon szpulowy, kasetowy, gramofon i nieczynne już wiekowe radio.

Telewizyjną relację z tej i z wcześniejszej wizyty młodzieży ze Skarszew będziecie mogli niebawem zobaczyć na antenie Tv Tetka

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe