Opinie w Radiu Tczew 01.12.: pomoc humanitarna dla uchodźców i duże podwyżki dla samorządowców

  • 02.12.2021, 14:29 (aktualizacja 02.12.2021, 14:34)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 01.12.: pomoc humanitarna dla uchodźców i duże podwyżki…

Podziel się:

Oceń:

1 grudnia gościem Opinii w Radiu Tczew była Paulina Kremer ze Spółdzielni Socjalnej Heca oraz dziennikarze Barbara Jackiewicz i Aleksandra Hotowy.

Mieszkańcy Tczewa przekazali rzeczy niezbędne do udzielenia pomocy humanitarnej osobom, które przebywają na granicy polsko-białoruskiej. Wszystkie zebrane przedmioty trafią do Grupy Granica działającej w Białymstoku. Za tczewską zbiórkę odpowiada Spółdzielnia Socjalna „Heca”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mirosław Pobłocki, po listopadowej sesji Rady Miejskiej otrzyma wyższe wynagrodzenie. Wzrośnie ono do 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Także diety radnych pójdą w górę. To efekt ustawy przyjętej przez Sejm we wrześniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugą środę o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 15 grudnia. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Opinie w Radiu Tczew są również retransmitowane w Telewizji Tetka Tczew.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
michał
michał 27.12.2021, 09:19
Panii redaktor naczelna - nie ma pani w ogóle racji w kwestii dziennikarzy na granicy, to co pani powiedziała dowodzi, że nie rozumie pani powagi tej sytuacji. Przypomnę, że to jest wojna hybrydowa Łukaszenki. Jeżeli dziennikarze tam powinni być to tylko na zasadach jakie panują na wojnie. Absolutnie nie powinno tak by., że media będą tam robiły co chciały, przeszkadzając i narażając naszych pograniczników. Wstęp do strefy tak, ale pod ścisłym rygorem i szczegółową akredytacją. Argument, że wpuszcza się dzienikarzy po białoruskiej stronie to po prostu ręce opadają.
A co do wypowiedzi w sprawie pomocy humanitarnej - wielka naiwność rozmówców. Popatrzcie może jak bardzo w miejscach przebywania emigrantów we Francji, Niemczech i Szwecji wzrosła przestępczość m.in. gwałty i rozboje. Niestety dokonują ich zwykle grupy przestępcze związane z emigrantami.

Pozostałe