Nagrodzono społeczników i wolontariuszy w Gminie Morzeszczyn

  • 05.12.2021, 08:03
  • Redakcja
Nagrodzono społeczników i wolontariuszy w Gminie Morzeszczyn fot. Stowarzyszenie DRABKA

Podziel się:

Oceń:

2 grudnia w Nowej Cerkwi odbyła się Gala Wolontariatu. Podczas wydarzenia nagrodzono wolontariuszy, którzy działali na terenie Gminy Morzeszczyn. Nie zabrakło także akcentów artystycznych.

 

Przyznano nagrody i wyróżnienia

 

O idei wydarzenia oraz jego przebiegu mówi Damian Domański, prezes Stowarzyszenia Drabka i organizator Gali Wolontariatu:

 

W czasie tego spotkania uhonorowaliśmy wolontariuszy, animatorów, społeczników i wiele zaangażowanych osób i firm, które sprawiają, że w minionych dwóch latach w Gminie Morzeszczyn żyło się trochę lepiej, milej. W czasie tego spotkania wójt Gminy Morzeszczyn wręczył 12 dyplomów - wyróżnień i nagród w aż pięciu kategoriach. Bardzo się cieszę, że coraz więcej młodych ludzi włącza się w działania woluntarystyczne - sprawia, że społeczność bardziej ożywa, podejmuje różnego rodzaju inicjatywy lokalne, podejmuje różnego rodzaju działalności związane z przede wszystkim organizacją różnego rodzaju wydarzeń społecznych i kulturalnych. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Znamy laureatów

 

Wyłoniono laureatki i laureatów w 5 kategoriach: wolontariusz roku, grupa wolontariuszy roku, inicjatywa społeczna roku, firma przyjazna społeczności lokalnej oraz animator roku. Nagrody wręczono za lata 2020 i 2021.

 

źródło: Stowarzyszenie DRABKA (Facebook)

 

Tegoroczna Gala Wolontariatu Gminy Morzeszczyn odbywa się po raz szósty. Pierwsza edycja miała miejsce 2015 roku w Borkowie. Po roku przerwy –  spowodowanej pandemią – wydarzenie to powróciło do kulturalno-społecznego kalendarza wydarzeń na terenie naszej gminie. W wydarzeniu wzięli udział nominowani oraz władze gminy reprezentowane przez Piotra Lanieckiego, wójta Gminy Morzeszczyn. Wydarzenie poprowadził Damian Domański, dyrektor Biblioteki Morzeszczyn i prezes Stowarzyszenia DRABKA.

- Stowarzyszenie DRABKA

 

Organizatorzy gali przypominają, że ma ona związek z rokrocznie obchodzonym Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, który przypada 5 grudnia. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe