"Grunt na Medal" to tczewski teren inwestycyjny? Miasto jest laureatem konkursu

  • 03.12.2021, 10:22
  • UM Tczew / oprac. Redakcja
"Grunt na Medal" to tczewski teren inwestycyjny? Miasto jest laureatem… fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 2 grudnia prezydent Tczewa, podczas gali konkursu w Warszawie odebrał nagrodę za najlepszy teren inwestycyjny. Kapituła najwyżej (I miejsce w województwie pomorskim) oceniła Gminę Miejską Tczew, za działkę prywatną przy ul. Za Dworcem (po dawnej drożdżowni), która została wyłoniona jako laureat konkursu.

Najlepsi na Pomorzu

 

Tczew znalazł się na liście 16 gmin z całej Polski z najlepszymi terenami pod inwestycje. 

 

O tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały łącznie 164 oferty. Cieszę się, że nasze miasto zostało zauważone jako miejsce atrakcyjne dla inwestorów i przyjazne dla przedsiębiorców. Tereny i gminy nagradzane tytułem „Grunt na medal” otrzymują niepowtarzalną szansę promocji, a także w pierwszej kolejności są rekomendowane inwestorom, jeśli tylko spełniają wymogi konkretnego przedsiębiorcy.

 - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

W konkursie “Grunt na medal” zgłoszono łącznie 164 tereny inwestycyjne o przeznaczeniu produkcyjnym. W wyniku przeprowadzonej 30 kwietnia weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 59 ofert. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny.

 

Miasto Tczew wytypowało do konkursu teren dawnej jednostki wojskowej – NCT, a dokładnie dwie działki na jego południowym krańcu o pow. 4,12 ha i 1,22 ha, z przeznaczeniem pod działalność usługowo-przemysłową oraz nieruchomości przy ul. Za Dworcem o pow. 3,67 ha, z przeznaczeniem na usługi i produkcję – należącą do prywatnego właściciela. Na terenie naszego województwa w ścisłym finale znaleźliśmy się z terenami Invest Park Rumia.

- UM Tczew

 

Jak podaje tczewski magistrat, 16 lipca odbyła się wizja lokalna obu terenów i prezentacja informacji o mieście oraz regionie. W ocenie brali udział przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z Warszawy, Agencji Rozwoju Pomorza, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Invest in Pomerania.

 

Cenna nagroda

 

Nagrodą w konkursie jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez PAIH S.A. i urzędy marszałkowskie inwestorom oraz prowadzona przez PAIH S.A. i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym.

Konkurs organizowany jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu – instytucje doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie.

Wśród laureatów znalazły się gminy: Tczew, Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki i Żyraków oraz Miasta: Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, Ujazd, Łomża, Dąbrowa Górnicza, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.

UM Tczew / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe