czwartek, 28 marca 2024 11:19

Pogoń Tczew mistrzem Polski!

Od 3 do 5 grudnia w Krakowie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet.

Autor: fot. KobiecyFutbol.pl (FB)

Piłkarki Pogoni Tczew najlepsze!

Zawody odbywały się w małej hali Tauron Areny. Niedziela przyniosła nam najważniejsze rozstrzygnięcia i największe powody do radości. Najlepszą drużyną w Polsce w kategorii U-19 została Pogoń Tczew, która w finale pokonała Staszkówkę Jelna 4:3.

W finale szable skrzyżowały ekipy Staszkówki Jelna oraz Pogoni Tczew.

Lepiej w mecz weszły tczewianki. Wynik otworzyła Magdalena Sobal po składnej akcji całego zespołu. Kilka minut później na 2:0 podwyższa Julia Jędrzejewska i to podopieczne Mateusza Sroki mają komfort w tym meczu. W 11 minucie Staszkówka miała przedłużony rzut karny, lecz Natalia Niemaszyk w efektowny sposób obroniła strzał zawodniczki z Jelnej. Chwilę później Pogoń wychodzi z kontrą i po strzale Katarzyny Nowak mamy na tablicy wynik 3:0. Tuż po przerwie Julia Fryczek zdobywa bramkę kontaktową dla Staszkówki. W 19 minucie ponownie na listę strzelczyń wpisuje się Sobal, a Pogoń ponownie prowadzi trzema bramkami. Trzydzieści sekund później dla Jelnej trafia Fryczek i wynik brzmi 4:2. Pogoń nie zdążyła się otrząsnąć po straconej bramce gdy Anita Romuzga strzela bramkę kontaktową na 4:3.

Do końca wynik nie uległ zmianie i podopieczne Mateusza Sroki cieszyły się z mistrzostwa Polski w kategorii U-19.

- kobiecyfutbol.pl

GRATULUJEMY!

W turnieju, zorganizowanym z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Prądniczanki Kraków, występowało 16 drużyn, które rywalizowały w czterech grupach. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do czołowej ósemki, która w niedzielę grała o medale systemem pucharowym. Mecze trwały dwa razy po 12 minut.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet znajdziecie na stronie Kobiecy Futbol.