11 grudnia Mikołaj odwiedzi Lubiszewo Tczewskie

  • 06.12.2021, 13:00
  • Redakcja
11 grudnia Mikołaj odwiedzi Lubiszewo Tczewskie fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich mieszkańców Lubiszewa niespodziankę. Już w najbliższą sobotę przez miejscowość przejedzie święty Mikołaj.

Wydarzenie zostało zorganizowane na potrzeby wszystkich mieszkańców miejscowości, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych - na każdego będzie czekać niespodzianka.

 

Co wydarzy się 11 grudnia w Lubiszewie Tczewskim?

 

Mikołaj będzie przemieszczał się po sołectwie samochodem, w godzinach od 10:00 do 17:00. Objazd Lubiszewa rozpocznie się od ulicy Sportowej, następnie przez Słoneczną, Działkową, Polną, Nową, ks. Lubińskiego, Sambora i kolejno przez pozostałe ulice sołectwa.

O inicjatywie mówi Ewa Kuliszewska, sołtys Lubiszewa Tczewskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mikołaj będzie się poruszał po sołectwie kilkoma samochodami, z głośną muzyką i klaksonami, przy zaangażowaniu druhów ochotników z OSP Rokitki. Oczywiście z uwagi na pandemię nie wchodzimy do domów, nie witamy się tak czule z mieszkańcami i zachowujemy reżim sanitarny.

- Ewa Kuliszewska, sołtys Lubiszewa Tczewskiego

 

Każde dziecko, które podejdzie do świętego Mikołaja, otrzyma słodki upominek. Co ważne, Mikołaj nie będzie wchodził do domów. Tam, gdzie domownicy przebywają na kwarantannie lub izolacji, Mikołaj pomacha najmłodszym zza okna i pozostawi prezent pod drzwiami. 

Organizatorzy zachęcają, aby dzieci przygotowały dla świętego i jego pomocników laurki, rysunki itp. Mile widziana będzie także ciepła herbata. 

 

Wiem, że dzieci czekają na Mikołaja, ponieważ mam kontakt z dyrektorką Szkoły Podstawowej w Lubiszewie. Wspominała, że dzieci i rodzice pytają o tę inicjatywę. W ubiegłym roku dzieci przygotowywały skromne upominki dla Mikołajowa i jego ekipy - to np. ciasteczka i kartki świąteczne. Było nam szczególnie miło, kiedy mieszkańcy częstowali nas ciepłą kawą i herbatą, ponieważ Mikołaj porusza się po wsi około pięciu, a nawet sześciu godzin.

- Ewa Kuliszewska, sołtys Lubiszewa Tczewskiego

 


Wydarzenie zostało przygotowane przez sołtysa, radę sołecką i radną gminy Tczew. Partnerami zostali zespół muzyczny RSR oraz OSP Rokitki.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe