Marta Lempart w Tczewie. Zbierała podpisy pod projektem obywatelskiej ustawy "Legalna aborcja. Bez kompromisów"

  • 07.12.2021, 07:00
  • Redakcja / Tv Tetka
Marta Lempart w Tczewie. Zbierała podpisy pod projektem obywatelskiej… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Marta Lempart w piątek (3 grudnia) wieczorem spotkała się z mieszkańcami Tczewa pod biurem poselskim posła Prawa i Sprawiedliwości Kazimierza Smolińskiego. Spotkanie miało charakter spontaniczny. Na miejscu pojawili się narodowcy, którzy zgłosili policjantom spontaniczne zgromadzenie.

Wydarzenie zabezpieczało kilkunastu policjantów, według których zarówno w jednej jak i drugiej grupie było ok. 20 osób z niewielką przewagą narodowców. Podczas zbiórki Marta Lempart podkreśliła, że do uzyskania wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów pozostało około 15 tysięcy.

 

Przyjechałam w związku ze zbiórką podpisów pod projektem "Legalna aborcja, bez kompromisów". To jest projekt obywatelski, dotyczy legalizacji aborcji do 12 tygodnia, to standard Europejski i do 22 tygodnia. 

 

Na miejscu pojawili się przeciwnicy projektu, o których wspomina Marta Lempart:

 

Mamy tutaj zwolenników całkowitego zakazu aborcji czyli ludzi, którzy uważają, że powinnyśmy umierać tak jak pani Izabela z Pszczyny. My z tym walczymy, zbieramy podpisy. 

 

Marta Lempart odwiedziła nasz region w związku z prezentowaniem odpowiedzi zebranych w związku z akcją "Podpisuje, bo...".

 

Dziewczyny, kobiety z Powiśla zorganizowały akcję, która nazywa się "Podpisuje, bo..." i zebrały informacje od ludzi, odpowiedzi na pytania dlaczego podpisujemy. To już było dzisiaj [3 grudnia, przyp. red.] prezentowane w Sztumie, w Kwidzynie, teraz jesteśmy w Tczewie i też będziemy mówić o tym, dlaczego podpisujemy projekt "Legalna aborcja, bez kompromisów".

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się na ulicy Łaziennej pod biurem poselskim Kazimierza Smolińskiego. Na miejscu obecni byli także przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej: 

 

Pani Marta Lempart jest po prostu osobą skrajną, jest osobą reprezentującą wartości, które są nieakceptowalne dla większości społeczeństwa. Swoją osobą, emanuje wulgarnością, rzeczami, które są nieakceptowalne w przestrzeni publicznej. Dlatego też przygotowaliśmy taki trochę performance, wręczyliśmy pani Lempart mopa, żeby może wreszcie zaczęła sprzątać po swoich aktach wandalizmu, żeby Polki nie musiały tego robić po niej. [...] W tak obrzydliwy sposób promuje tę aborcję jako coś przyjemnego, fajnego, kolorowego. Aborcja to jest zawsze trauma dla kobiet [...] nie chcemy żeby promowano to w taki sposób.

- Rafał Buca, prezes Pomorskiego Okręgu Młodzieży Wszechpolskiej

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Więcej w materiale Bartosza Listewnika w programie Nasz Tczew w Tv Tetka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Katarzyna
Katarzyna 27.01.2022, 01:32
Byście chociaż udawali że nie wspieracie strajku kobiet XD
Obiektywne ,,dziennikarstwo"
ciekawski
ciekawski 28.01.2022, 11:29
a gdzie piszą, że wspierają strajk?

Pozostałe