czwartek, 28 marca 2024 18:13

Decka Pelplin przegrywa w Lublinie. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę

Jak przyznają zawodnicy, po trzech ostatnich wygranych apetyt na kolejne, czwarte zwycięstwo był ogromny, chociaż lublinianie już nie raz pokazali w tym sezonie silny charakter i to, że potrafią wygrać z każdym. Zarówno Decka jak i Start II Lublin prezentowali ten sam bilans (5-6), dlatego zakładano, że będzie to wyrównany mecz.

Autor: fot. Start Lublin

Porażka w Lublinie

Tak spotkanie relacjonuje klub:

Początek spotkania to popisowa gra gości, którzy szybkim atakiem zdobywali kolejne punkty zwiększając swoją przewagę. Wszystko układało się po myśli trenera Marcina Radomskiego, gdy po pierwszej kwarcie Decka prowadziła 6-ma punktami.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze przypomnieli sobie po co wyszli na boisko. Duet Ciechociński i Obarek raz za razem zdobywali kolejne punkty, najpierw odrabiając stratę a następnie prowadząc Lublin do kolejnego zwycięstwa na niezdobytej przez gości w tym sezonie hali.

Druga kwarta przegrana (30-12), oraz odskoczenie w drugiej o kolejne 9 punktów (28-19), zgasiło nadzieję kibiców DECKI na historyczną serię 4-ch zwycięstw. Z Lublina DECKA wróciła z tylko 1 punktem, do końca rundy pozostały 4 spotkania, najbliższe rozegra 11 grudnia na własnej hali. #WszyscyNaDecke!

W sobotę kolejne spotkanie

Kolejny mecz 14. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn już w najbliższą sobotę, 11 grudnia o godz. 17:00. Decka Pelplin zmierzy się na własnym parkiecie z Weegree AZS Politechnika Opolska.