Automaty vendingowe w pociągach? Wiemy, kiedy PKP planuje wprowadzić usługę

  • 07.12.2021, 12:06
  • News4Media
Automaty vendingowe w pociągach? Wiemy, kiedy PKP planuje wprowadzić usługę… iStock

Podziel się:

Oceń:

Osoby podróżujące pociągami mogą wkrótce spodziewać się, że przekąski i napoje będą mogły kupić w automatach. PKP Intercity planuje bowiem podnieść jakość świadczonych usług gastronomicznych, a tego typu inwestycja ma być jedną z nadchodzących zmian.

Jak podaje portal Bizblog, do ulepszenia usług gastronomicznych w pociągach PKP Intercity S.A. zobowiązało państwowe koleje ministerstwo infrastruktury. Zapewnienie wagonów restauracyjnych już teraz wynika z umowy pomiędzy spółką a resortem. Dotyczy wszystkich kursów, które trwają dłużej niż 5 godzin. Obecnie pasażerowie mogą kupować przekąski i napoje również z mobilnych wózków, które mogą wkrótce zostać zastąpione automatami vendingowymi.

„Spółka PKP Intercity została zobowiązana do osiągania stopniowej poprawy usług gastronomicznych, poprzez modernizację wagonów gastronomicznych, rozwój oferty z wózka mobilnego czy też zapewnienie w pociągach służby publicznej usługi gastronomicznej świadczonej za pośrednictwem maszyn vendingowych” – czytamy w publikacji cytowaną odpowiedź sekretarza stanu Andrzeja Bittela na pytanie, które do ministerstwa infrastruktury skierowała posłanka Paulina Matysiak.

Pierwsze automaty sprzedażowe mają stanąć w pociągach w trzecim kwartale 2022 r. Istnieje jednak pewien problem, który może sprawić kłopot w dotrzymaniu tego terminu. Choć PKP informuje, że w pojazdach będą przygotowane miejsca na maszyny vendingowe ciepłe i zimne, w pierwszym przetargu z listopada bieżącego roku nie wpłynęła żadna oferta na leasing z usługą serwisowania rzeczonych automatów, dlatego postępowanie zostało unieważnione.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe