Nowości książkowe w tczewskiej bibliotece

  • 08.12.2021, 07:06
  • Redakcja
Nowości książkowe w tczewskiej bibliotece fot. Pexels

Podziel się:

Oceń:

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w kwocie 36 776 zł na zakup nowości wydawniczych. Kupiono 1477 pozycji. 100 z nich to audiobooki.

Zbiory biblioteki wzbogaciły się o powieści obyczajowe, sensacyjne, fantastykę, horrory, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, książki będące kontynuacją serii cieszących się dużym zainteresowaniem, a także literaturę popularnonaukową ze wszystkich dziedzin.

Dla dorosłych czytelników zakupiono 764 książek z literatury pięknej, dla dzieci i młodzieży 433 książki oraz 280 pozycji z literatury popularnonaukowej.

Biblioteka przeznaczyła też część kwoty, na zakup pozycji zgłoszonych w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Zgłoszono 264 tytułów książek różnego rodzaju, z których nowości z lat 2020-2021 to 170 pozycji. Część znajdowała się już na półkach, więc zakupiono 100 nowych tytułów.

Średni koszt zakupionej przez bibliotekę książki wynosił w tym roku 24,90 zł.

Nowości pojawiły się we wszystkich filiach tczewskiej książnicy. Zakupione pozycje można znaleźć na stronie opac.mbp.tczew.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe