Wichura w pomorskiem daje się we znaki

  • 29.10.2017, 14:34 (aktualizacja 29.10.2017, 16:58)
  • Redakcja
Wichura w pomorskiem daje się we znaki PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Powalone drzewa, brak prądu, zalania piwnic to tylko niektóre problemy z jakimi od rana borykają się służby.

Cała Polska, w tym Pomorze do wczoraj doświadcza silnego wiatru. Orkan Grzegorz przeniósł się nad Zatokę Fińską, a panowanie nad pogodą przejął niż Herwart.

Poziom wody na Żuławach i Zalewie Wiślanym przekroczył stany alarmowe. Na Przymorzu na rzekach: Parsęta, Wieprza, Słupia i Łeba poziom wód przekroczył stany ostrzegawcze. Na Bałtyku sztorm, nawet do 10 B.

W Gdańsku do odwołania zamknięto wszystkie cmentarze, a także ZOO i Park Oliwski. W Sopocie doszło do uszkodzenia dolnego pomostu mola, obiekt został zamknięty. W Gdyni Orłowie woda całkowicie zalała plaże. Na Wyspie Sobieszewskiej z deszczem spadł grad. Na lotnisku w Rębiechowie z opóźnieniami lądują samoloty - intensywne porywy wiatru powodują, że muszą nawet kilka razy podchodzić do manewru lądowania. Opóźnione lądowania skutkują też opóźnieniami odlotów.

Na Kaszubach, Pomorzu Środkowym i Kociewiu rośnie liczba awarii prądu. Bez napięcia jest ponad 10 tysięcy domów. Pogotowie energetyczne pracuje na wysokich obrotach, ale części awarii nie da się usunąć w niedzielę.

W całym woj. pomorskim interwencji służb w związku z wichurą i deszczem było już ponad 260. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami tczewskiej straży pożarnej, na terenie naszego powiatu od rana strażacy reagowali 18 razy. Głównie było to usuwanie konarów i drzew przewróconych na drogi.

W Tczewie strażacy usuwali konary powalonej wierzby znajdującej się w samym centrum miasta - przy budynku Urzędu Miejskiego (dawny CED). 

Silny wiatr na Pomorzu utrzyma się do jutra. Straż pożarna apeluje o zachowanie ostrożności. Jak dotychczas nie ma doniesień o większych szkodach ani poszkodowanych osobach.

 

Redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe