"Dlaczego nie ma M jak Miłość?" Czego Polacy szukali w internecie w 2021 roku? Niektóre hasła zaskakują

 • 08.12.2021, 10:18
 • News4Media
"Dlaczego nie ma M jak Miłość?" Czego Polacy szukali w internecie w 2021… iStock

Podziel się:

Oceń:

Popularna wyszukiwarka internetowa przedstawia raport za mijający rok i ujawnia, jakie hasła najczęściej wpisywali Polacy. Interesowała nas piłka nożna, lody czy młody raper.

Takie zestawienie Google przedstawia co roku i za każdym razem przynosi ono nieoczywiste wnioski. Niekiedy pewnych trendów można się domyślać, bo wiadomo „czym żyła Polska i świat”, ale część wpisywanych w wyszukiwarkę haseł może zaskoczyć.

Z przedstawionych właśnie danych wynika, że globalnie interesowaliśmy się piłkarskimi mistrzostwami europy. Hasło „Euro 2020” znalazło się na pierwszym miejscu polskiego zestawienia Google. Co ciekawe, w ujęciu światowym ta fraza jest dopiero na piątej pozycji.

 

Cały świat podbił serial z Korei - Squid Game. Produkcja pokazująca grę o przetrwanie zagościła na listach haseł zyskujących na popularności na całym świecie - w Polsce zajęła szóste miejsce, na liście globalnej dziewiąte. Nie zabrakło haseł i pytań związanych z pandemią COVID-19, szczególnie tych dotyczących szczepień. Polscy użytkownicy internetu szukali również informacji o spisie powszechnym czy o wydarzeniach w Afganistanie. Polowali też na lody Ekipy.

- Google

 

TOP 10 w Polsce

 1. Euro 2020
 2. Krzysztof Krawczyk
 3. Spis powszechny
 4. Pacjent gov
 5. Kamil Durczok
 6. Squid Game
 7. Loteria szczepionkowa
 8. Afganistan
 9. Christian Eriksen
 10. Lody Ekipy

O czym jeszcze „się mówiło”? Informacje zdominował koronawirus, ale internauci poszukiwali także wiadomości i spisie powszechnym, szczepieniach, sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz na akcji „Media bez wyboru”. To polskie wskazania, bo globalnie numerem jeden było hasło „Afganistan”, który w naszym kraju zajął drugie miejsce.

 

TOP 10 news w Polsce

 

 1. Spis powszechny
 2. Afganistan
 3. Szczepienia COVID-19
 4. Kanał Sueski
 5. Awaria Facebooka
 6. Granica polsko-białoruska
 7. Media bez wyboru
 8. Konkurs Chopinowski 2021
 9. Nowy Ład
 10. Podatek cukrowy

 

Jak zawsze, wśród wpisywanych w wyszukiwarkę haseł, znalazło się sporo nazwisk - wyszukiwano informacje zarówno o ludziach, którzy odeszli, jak i o tych, którzy zaistnieli z przeróżnych powodów w świadomości internautów. Na czele polskiej listy Ludzie pojawił się duński piłkarz Christian Eriksen. Zainteresowaniem cieszył się także trener reprezentacji Polski w piłce nożnej - Paulo Sousa (3. miejsce) czy tenisistka Iga Świątek (5. miejsce).

- Google

 

Google podaje, że ostatnio do zestawienia popularnych haseł (na świecie) dołączył hollywoodzki aktor. Alec Baldwin. Stało się tak za sprawą tragicznego wypadku na planie filmu „Rust”.

 

TOP 10 osoby Polska

 

 1. Christian Eriksen
 2. Natsu
 3. Paulo Sousa
 4. Ewa Krawczyk
 5. Iga Świątek
 6. Daniel Obajtek
 7. Piotr Fronczewski
 8. Alec Baldwin
 9. Teresa Lipowska
 10. Esmeralda Godlewska

Znamy także wyniki w kategorii „muzyka”. Można się domyślać, że w tym roku najczęściej „googlowany” był młody raper Mata. Wysoko uplasowały się również jego utwory, a tekst do „Patoreakcji” był najchętniej wyszukiwanym tekstem w mijającym roku. Na trzecim miejscu znalazł się tekst „Kiss Cam” – także Maty.

 

TOP 10 muzyka Polska

 

 1. Mata
 2. Maneskin
 3. Young Leosia
 4. Witold Paszt
 5. Halina Mlynkova
 6. Sobel
 7. Daft Punk
 8. Ewa Bem
 9. Brass Against
 10. Lil Uzi Vert

Lubimy się także pośmiać, a w mijającym roku najczęściej wyszukiwane przez Polaków były memy z Pawłem Kukizem. „Wysoko znalazły się memy z Danielem Obajtkiem (5. miejsce). Nie zabrakło również wyszukiwań związanych z bieżącymi wydarzeniami sportowymi , jak memy po meczu (miejsce 2.) czy tych obrazujących  popularne morsowanie (4. miejsce)” – wylicza Google.

 

TOP 10 memy Polska

 

 1. Memy Kukiz
 2. Memy po meczu
 3. Memy Najman
 4. Memy morsowanie
 5. Memy Obajtek
 6. Memy lagun
 7. Memy instrybutor
 8. Memy cnoty niewieście
 9. Memy 2021
 10. Memy Bernie Sanders

Jakich porad szukaliśmy? Na to pytanie także znamy odpowiedź. Najpopularniejsze w kategorii Jak…? dotyczyły pandemii: jak zapisać się na szczepienie (1. miejsce) czy jak pobrać paszport covidowy (5. miejsce na tej samej liście). Szukano także wyjaśnień: dlaczego nie ma telewizji (3. miejsce na liście Dlaczego…?), dlaczego nie ma TVN ( miejsce 9.). Zainteresowanie Afganistanem było widoczne w pytaniu kto to Talibowie? (1. miejsce na liście Kto to…?). Polacy sprawdzali też ile kosztuje test na covid, chleb czy bitcoin. „Na fali popularności memów z cnotami niewieścimi, użytkowniczki i użytkownicy internetu pytali także: co to znaczy cnoty niewieście? (3. miejsce na liście Co…?)” – informuje firma.

 

TOP 10 Jak...?

 

 1. Jak zapisać się na szczepienie
 2. Jak aktywować bon turystyczny
 3. Jak spisać się przez internet
 4. Jak założyć internetowe konto pacjenta
 5. Jak pobrać paszport covidowy
 6. Jak założyć profil zaufany
 7. Jak sprawdzić, czy jestem spisany
 8. Jak usunąć konto na IG
 9. Jak długo protest mediów
 10. Jak zmienić termin szczepienia

 

TOP 10 Dlaczego...?

 

 1. Dlaczego nie ma M jak Miłość
 2. Dlaczego nie działa Facebook
 3. Dlaczego nie ma telewizji
 4. Dlaczego Messi odchodzi z Barcelony
 5. Dlaczego Lewandowski nie gra
 6. Dlaczego mnie zabiliście
 7. Dlaczego nie działa Roblox
 8. Dlaczego środkowa i tylna para odnóży nartnika jest bardzo wydłużona
 9. Dlaczego nie ma TVN
 10. Dlaczego niebo jest niebieskie
News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe