Podwyżki dla tczewskich urzędników są realne?

  • 08.12.2021, 11:06
  • Redakcja
Podwyżki dla tczewskich urzędników są realne? fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Inflacja w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Oznacza to m.in. potrzebę podwyżek pensji, na przykład na stanowiskach urzędniczych. Czy w Tczewie jest to możliwe?

W lokalnym Urzędzie Miejskim między prezydentem a związkiem zawodowym "Solidarność" prowadzone są rozmowy. Urzędnicy magistratu oczekują podwyżek. Mówi Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Rozmawiamy w tej chwili z różnymi jednostkami i rzeczywiście sytuacja jest trudna. W tej chwili wszystkie grupy zawodowe walczą o swoje, aktualnie trwa spór pomiędzy nauczycielami, związkami nauczycielskimi a rządem - być może za chwilę pojawią się pielęgniarki, bo to jest taki zawód, który wychodzi na ulicę. Natomiast jeżeli chodzi o urzędników, to rozmawiałem z przewodniczącą związków zawodowych "Solidarność" w Urzędzie Miasta, na temat możliwych regulacji płacowych, bo takie przewiduję na przyszły rok. Przewiduję z bardzo prostego powodu - jeżeli nie będzie podwyżek, na które pracownicy zasługują, to za chwilę ci urzędnicy odejdą, bo urzędy też między sobą konkurują. To nie jest tak, że wszyscy zarabiają wszędzie tak samo - proces podkupywania jest procesem nagminnym i dotyczy też Urzędu Miasta.

- Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Prezydent nie wyklucza, że uda się dojść do porozumienia ze związkiem zawodowym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na szczęście mam rozsądnych związkowców, którzy z jednej strony oczekują czegoś ode mnie, ale z drugiej strony wiedzą, że są pewne granice, ponieważ ja budżetu nie przeskoczę.

- Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Na razie nie znamy szczegółów dotyczących oczekiwań związkowców. Oczywiście dotyczą one podwyżek, jednak o tym, w jakiej wysokości, dowiemy się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe