Goście z RPA podglądali pracę naszych terapeutów

  • 31.10.2017, 10:28 (aktualizacja 31.10.2017 10:54)
  • Wojciech Stobba
Goście z RPA podglądali pracę naszych terapeutów
Podziel się:
Oceń:
Tczewski Zespół Placówek Specjalnych po raz kolejny gościł nauczycieli z południowoafrykańskiego Port Shepstone. Wizyta odbywała się w ramach trwającej już od około dziesięciu lat współpracy. Goście z Afryki mieli okazję zapoznać się z najnowszymi metodami terapii. O swoich wrażeniach opowiedzieli naszemu reporterowi.

- To nasza pierwsza wizyta w Polsce. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyliśmy. Macie w Tczewie zaawansowane technologie, których brakuje u nas w Port Shepstone - tak goście z RPA chwalili tczewską placówkę zwracając uwagę na najnowocześniejsze metody pracy z osobami niepełnosprawnymi. 

Współpraca Zespołu Placówek Specjalnych ze szkołą St Martins de Porres trwa od blisko dziesięciu lat. - Przyjmujemy nauczycieli, terapeutów i dzieci z RPA, ale też jeździmy tam my i nasze dzieci - mówi Wojciech Rinc, dyrektor ZPS. Tczewscy nauczyciele jeżdżąc do Afryki biorą ze sobą swój bagaż doświadczeń, którym dzielą się ze swoimi kolegami. Różnice między obiema placówkami są ogromne, nie tylko pod względem wyposażenia, ale i metody pracy. - Dla nas taka współpraca do ogromna korzyść - dodaje Wojciech Rinc.

Podczas swojej wizyty w Tczewie, nauczyciele z RPA mogli zapoznać się z wieloma metodami terapii. Duże wrażenie zrobiła na nich sala multisensoryczna czy wodna terapia Watsu. Polacy zaimponowali im też swoją uprzejmością i gościnnością. Dziesięć dni spędzonych w naszym kraju 

Posłuchajcie całej rozmowy z Annaline Grobler, Purity Buthelezi i Shikaarem Sookdavu oraz z dyrekcją Zespołu Placówek Specjalnych, Marleną Modrzejewską-Trochą i Wojciechem Rincem.

Wojciech Stobba
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe