Kurs dla animatorów

  • 31.10.2017, 11:26 (aktualizacja 31.10.2017 11:41)
  • Aleksandra Kęprowska
Kurs dla animatorów
Podziel się:
Oceń:
Nasze studio odwiedziła Emilia Garska z Fundacji Pokolenia. Okazją do rozmowy był “Kurs animacji społecznej 2.0”. Nabór do projektu trwa.

Poszukiwanych jest 16 osób działających w społecznościach lokalnych z Gmin Subkowy, Morzeszczyn, Pelplin, Gniew oraz Gminy Wiejskiej Tczew. Harmonogram kursu obejmuje trzy moduły. Pierwszy z nich wystartuje na początku listopada.

Potem rozpocznie się moduł rozwojowy, a zwieńczeniem kursu będzie stworzenie osobistego portfolio Animatora Społecznego, pokazujące i opisujące projekt społecznego samorozwoju. Szczegółowe informacje na temat naboru do “Kursu animacji społecznej 2.0” znajdziecie na stronie fundacjapokolenia.pl w zakładce “Aktywność obywatelska”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Jeśli chcesz nauczyć się jak działać skuteczniej, szukasz inspiracji, spotkania z praktykami i ekspertami ten kurs jest dla Ciebie. Dzięki uczestnictwie lepiej zrozumiesz swoje zasoby (społeczne, technologiczne) i nauczysz się jak je wykorzystać w konstruktywny i bezpieczny sposób. Określisz i zaplanujesz projekt rozwoju siebie jako animatora/animatorki społecznej. Dokonasz zmian w zamierzonym kierunku w komfortowym, bezpiecznym oraz inspirującym otoczeniu. Zrozumiesz lepiej własne i społeczne mechanizmy, wzorce myślowe, strategie decyzyjne i motywacyjne. Będziesz pracować nad niechcianymi zachowaniami, problemami, trudnymi sytuacjami, nawykami, doświadczeniami. Nauczysz się zarządzać stresem oraz nabierzesz pewności siebie. Nauczysz się radzić sobie z ludźmi, zadaniami oraz jak konstruktywnie tworzyć relacje wspierające społeczny rozwój. Lepiej zrozumiesz warunki, jakie są niezbędne do samorozwoju i rozwoju społecznego.
W efekcie stworzysz swoje osobiste portfolio Animatora/ki Społecznego/ej, pokazujący i opisujący twój projekt społecznego samorozwoju.

Harmonogram kursu:

I moduł:
7-11 XI 2017 – Trening interpersonalny (warsztat wyjazdowy, 5 dni)
2-3 XII 2017 – Warsztat rozwoju osobistego

II moduł:
13-14 I 2018 – Rozwój umiejętności animacyjnych
24-25 II.2018 – Projektowanie usług społecznych
14-15 IV 2018 – Strategie i modelowanie w animacji społecznej

III moduł:
VI – VIII 2018 – Tworzenie portfolio animatora/animatorki

 

Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe