Poznaliśmy nagrodzonych wolontariuszy i społeczników w Gminie Tczew

  • 13.12.2021, 08:41
  • Gmina Tczew / oprac. Redakcja
Poznaliśmy nagrodzonych wolontariuszy i społeczników w Gminie Tczew fot. materiały prasowe UG Tczew

Podziel się:

Oceń:

W miniony piątek, 10 grudnia wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak uhonorował wolontariuszy zaangażowanych w życie gminy.

 

Nagrodzili społeczników i wolontariuszy

 

Odbyła się już 3. Gala Wolontariatu w Gminie Tczew:

 

Wydarzenie jest szczególnym momentem w roku, kiedy możemy się spotkać i podziękować osobom, które angażują się w działania na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców.

Organizując plebiscyt Nagród Wolontariatu, chcemy pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni w różnych sferach życia społecznego.

Podziękowanie za cenną pracę na rzecz drugiego człowieka – taka idea przyświeca corocznej Gali Wolontariatu.

- Gmina Tczew

 

Korzystając z okazji wójt Krzysztof Augustyniak podziękował także gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, składając na ręce przedstawicieli słowa uznania i podziękowania za trud i poświęcenie niesione dla bezpieczeństwa i ratowania ludzkiego życia.

 

Dziękujemy za obecność Senatorowi Ryszardowi Świlskiemu oraz Panu Wojciechowi Pustkowskiemu i rodzeństwu Julii i Szymonowi Podjackim za uświetnienie gali pięknym występem muzycznym. 

- Gmina Tczew

 

Wolontariusz Roku


Laureat: Jadwiga Gajewska

 

Pierwszą nagrodę dla Wolontariusza Roku otrzymuje osoba, która w swoich działaniach charakteryzuje się postawą, iż własny czas to najwartościowsza rzecz, jaką może ofiarować drugiemu człowiekowi.

- wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak

 

Wyróżnienia w kategorii Wolontariusz Roku otrzymują:
 

Pan Radek Mazurek oraz Pani Krystyna Kilanowska.
 

Wyjątkowe podziękowania otrzymują także:
 

Magdalena Burchardt, Zenon Staszewski, Błażej Stojałowski, Joanna i  Edward Duszyńscy.
 

Inicjatywa społeczna
 

Laureat: Stowarzyszenie Aktywnie KGW Dąbrówka Tczewska
 

Wolontariat to aktywność społeczna, to realne działania mające wpływa na otoczenie i życie innych ludzi. Taką wyjątkową inicjatywą w tym roku w naszej gminie zrealizowało Stowarzyszenie Aktywnie KGW Dąbrówka Tczewska. Dzięki pozyskanym funduszom udało się oczyścić lokalny staw, nasadzić liczne krzewy, zainstalować ławki oraz domki dla owadów, budki lęgowe oraz karmniki dla patyków. Miejsce zyskało nowy wygląd, z którego rekreacyjnie mogą skorzystać mieszkańcy. Tuż obok powstał także kącik patriotyczny, wyposażony w tablice informacyjne nt. historii sołectwa oraz akcenty patriotyczne - maszt z flagą Polski i głaz z orzełkiem.

- wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak

 

Firma przyjazna społeczności lokalnej


Laureat: Dovista Sp. z o.o.
 

Piękno wolontariatu polega na tym, że można się w niego zaangażować w każdym obszarze - od sportu, poprzez kulturę i edukację. Takie działania w tym roku wspiera w naszej gminie wyjątkowa firma - Dovista sp. z o.o., firma która dofinansowała realizację Gminnej Pasieki Edukacyjnej, zadbała o doposażenie nowego placu zabaw w Zabagnie, zakupiła drzewa i krzewy owocowe, które traktujemy jako namiastkę społecznego sadu owocowego, w ramach działań przyrodniczych podarowała gminie karmniki dla ptaków do organizacji akcji „Zgarnij na zimę karmnik dla ptaków!”; wiemy też że dofinansuje nasze sołectwa w organizacji pikników i festynów sportowo - rekreacyjnych.

- wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak

 

Wyróżnienie: SAD Hurtownia Warzywno – Owocowa, pani Barbara i Zdzisław Kreft
 

Od lat Państwo działają charytatywnie dla Domu Pomocy Społecznej w Damaszce, obdarowując mieszkańców owocami, miodem, słodyczami i innymi upominkami w ramach różnych imprez i wyjazdów. Nie szczędzą swojego czasu na rozmowy z pensjonariuszami, a nawet sfinansowali wydanie tomików wierszy w wykonaniu mieszkańca Domu, dając mu poczucie satysfakcji i realizacji.

- wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak

 

>>FOTORELACJA<<

 

Przeczytaj także: Nagrodzono społeczników i wolontariuszy w Gminie Morzeszczyn

Gmina Tczew / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe