Od jutra nowe obostrzenia. Sprawdź, co się zmieni

  • 14.12.2021, 08:56
  • News4Media
Od jutra nowe obostrzenia. Sprawdź, co się zmieni iStock

Podziel się:

Oceń:

Walka z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem trwa. Zgodnie z wytycznymi rządu, już od środy w życie wejdą nowe zasady funkcjonowania m.in. w środkach transportu, hotelach i klubach nocnych. Obostrzenia dotyczyć będą również osób podróżujących poza granice Polski.

Obowiązkowe testy

 

Od 15 grudnia każda osoba, która przyleci do Polski spoza strefy Schengen, zobowiązana będzie do wykonania testu na obecność koronawirusa (również osoby zaszczepione), najpóźniej 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Wykonanie wymazu wymagane będzie również od współdomowników pacjenta, u którego zakażenie już potwierdzono. Tego dnia wprowadzone będą również następujące limity:

- w transporcie zbiorowym maksymalne obłożenie wyniesie 75 proc.,
- restauracje, bary oraz hotele będą mogły przyjąć maksymalnie 30 proc. gości (z wyjątkiem osób, które okażą certyfikat covidowy),
- taki sam limit (30 proc. obłożenia) obowiązywać będzie od jutra również w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych,
- ponadto w kinach wprowadzony zostanie zakaz spożywania jedzenia i picia podczas seansów.

 

Parkiety taneczne zamknięte do odwołania

 

Zgodnie z decyzją rządu, 15 grudnia całkowicie zamknięte zostaną kluby nocne i dyskoteki oraz inne miejsca udostępniane do tańczenia. Zakaz prowadzenia działalności obowiązywać będzie do odwołania. Wyjątek stanowi noc sylwestrowa – dozwolona będzie organizacja imprezy, w której udział weźmie maksymalnie 100 osób (do limitu nie wlicza się gości posiadających certyfikat COVID-19). Właściciele lokali zobowiązani są do zachowania ścisłego reżimu sanitarnego.

 

Od poniedziałku nauka zdalna

 

W dniach 20 grudnia 2021 – 9 stycznia 2022 r. planowane jest prowadzenie zajęć szkolnych w trybie zdalnym. Zmiana obejmuje placówki na poziomie podstawowym oraz ponadpodstawowym. Żłobki i przedszkola funkcjonować mają bez zmian.

 

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe