Zmienią nazwy ulic w Tczewie. Kto będzie musiał zmodyfikować dokumenty?

  • 14.12.2021, 13:39
  • Redakcja
Zmienią nazwy ulic w Tczewie. Kto będzie musiał zmodyfikować dokumenty? fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Na najbliższej, grudniowej sesji radni miejscy ujednolicą nazewnictwo tczewskich ulic.

Tczewskie ulice zmienią nazwy

 

Grudniowa sesja rady miejskiej wiązać się będzie z podjęciem uchwały o zmianie i ujednoliceniu nazw ulic w Tczewie. Dlaczego przyjęcie takiej uchwały jest konieczne, wyjaśniał na naszej antenie Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

 

Mamy sytuację taką, iż części ulic ma nazwy nadane uchwałą rady, która podjęta była po roku 1990. Natomiast w stosunku do starych nazw był taki trochę bałagan w nazewnictwie. Czasami było tak, że było na przykład imię i nazwisko, a w niektórych posługiwano się samym nazwiskiem, co powodowało różnice w dokumentach.

- Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

fot. bip.tczew.pl

 

Kto poniesie koszty?

 

Taka zmiana wiązać się będzie z koniecznością wymiany niektórych dokumentów.

 

Czy to będzie powodowało zmiany? Niestety tak. Na pewno firmy będą musiały zmienić  pieczątki. Myślę, że to usprawni też kwestie związane z obsługą pocztową. Nie będzie już wątpliwości co do adresu.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

O zmianie nazwy ulicy mieszkańcy muszą powiadomić niektóre urzędy i jednocześnie dokonać aktualizacji danych. Dotyczy to m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, banków, Urzędu Skarbowego czy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.  

Z dodatkowymi kosztami takiej zmiany muszą liczyć się właściciele nieruchomości, którzy są zobowiązani do wymiany tabliczek, czy też napisów na budynkach. Ponadto dla firm będzie to wiązało się z koniecznością wyrobienia nowych pieczątek, wizytówek czy szyldów - przy czym należy podkreślić, że gmina nie rekompensuje tych kosztów. Bezpłatnie zmiany dokonać będzie można w księdze wieczystej, ale w tym celu należy w sądzie złożyć odpowiedni wniosek. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe