70 tysięcy złotych wsparcia dla dwóch tczewskich podstawówek

  • 15.12.2021, 10:43
  • Redakcja / UM Tczew
70 tysięcy złotych wsparcia dla dwóch tczewskich podstawówek fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Pieniądze pochodzą z programu "Aktywna Tablica", który umożliwia wyposażenie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w nowoczesne technologie: sprzęt, narzędzia i programy multimedialne. Wspiera też rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, przygotowując ich do życia w społeczeństwie informacyjnym.

W 2021 r. wsparcie finansowe w maksymalnej kwocie 70 tysięcy zł, w ramach rządowego programu „Aktywna tablica” otrzymały dwie szkoły podstawowe, podlegające gminie miejskiej Tczew:

  • Szkoła Podstawowa nr 5 - kwota dofinansowania: 35 000 zł,
  • Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi - kwota dofinansowania: 35 000 zł.

Głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy oraz narzędzi do terapii wybranych przez szkołę, zgodnie z jej określonymi potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli, przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Środki, o których mowa, przeznaczone zostaną na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii dla uczniów posiadających różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia. Będą to np. pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się (w tym z dysleksją) czy terapii logopedycznej lub psychologicznej.

Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze do końca 2021 roku.

Redakcja / UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe