Tczew: Jak dochodzić odszkodowania, gdy np. złamiemy nogę na nieodśnieżonym, miejskim chodniku?

  • 16.12.2021, 07:03
  • Redakcja
Tczew: Jak dochodzić odszkodowania, gdy np. złamiemy nogę na nieodśnieżonym,… fot. TV Tetka

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Mirosław Pobłocki wyjaśniał na antenie naszego radia dlaczego miasto nie odśnieża wszystkich dróg i co w przypadku, kiedy na takiej oblodzonej drodze lub miejskim chodniku doznamy uszkodzenia ciała.

Uzyskaj odszkodowanie od miasta

 

Za nami pierwsze mrozy i opady śniegu. Na razie za oknem panuje odwilż, ale warto zapamiętać co należy zrobić, jeśli po opadach śniegu zarządca drogi lub chodnika nie dopełni obowiązku oczyszczenia. O możliwości starania się w takiej sytuacji o odszkodowanie, mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wszystkie budynki i chodniki miejskie są ubezpieczone. Jeżeli nastąpi taki przypadek, to proszę kierować wniosek o wypłatę odszkodowania. Najprościej do Urzędu Miasta, a my skierujemy to dalej.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

 

Ulice trzeciej kategorii

 

Jednocześnie na naszej antenie prezydent wyjaśniał, dlaczego nie wszystkie ulice były ostatnio odśnieżane przez Zakład Usług Komunalnych:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nigdy nie było tak, że wszystkie ulice w mieście były odśnieżane. Ulice podzielone są na trzy kategorie. Pierwszej kategorii to są ulice, które są odśnieżane, jak sama nazwa wskazuje w pierwszej kolejności i to są ulice, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Potem są ulice drugiej kategorii czyli ulice ważne, które należy odśnieżyć w drugiej kolejności. Potem jest trzecia grupa - ulice pozostałe, które nigdy nie były regularnie odśnieżane. Raczej interwencyjnie, czyli jak ktoś zadzwonił, że nasypało pół metra śniegu i nie da się przejechać. Z tymi drogami był zawsze największy problem, bo to są ulice gównie osiedlowe. 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Bywają też ulice, które są zbyt wąskie i zastawione samochodami, co ogranicza możliwość wjazdu ciężkiego sprzętu do odśnieżania. W takiej sytuacji, jak wyjaśnia prezydent, pług nie wjedzie na pas ruchu, aby nie uszkodzić samochodów zaparkowanych na jezdni. 

Przypominamy, że zima - szczególnie ta śnieżna, dla właścicieli nieruchomości wiąże się z koniecznością obowiązkowego sprzątania chodników z zalegającego błota, śniegu i lodu.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe