Rysunki Katarzyny Szczodrowskiej i rzeźby Marka Elsnera. Zobacz wystawy w Fabryce Sztuk

  • 18.12.2021, 09:03
  • Fabryka Sztuk / oprac. Redakcja
Rysunki Katarzyny Szczodrowskiej i rzeźby Marka Elsnera. Zobacz wystawy… fot. Fabryka Sztuk

Podziel się:

Oceń:

W Fabryce Sztuk można zobaczyć wystawę rysunków tczewianki, Katarzyny Szczodrowskiej oraz wystawę rzeźby Marka Elnsera pt. „Sorry, taki mamy klimat”.

Wystawa rysunku Katarzyny Szczodrowskiej

 

Wystawę można zwiedzać w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15 w Tczewie do 6 stycznia. Ekspozycja jest zorganizowana z okazji 20-lecia pracy twórczej artystki.
 

Katarzyna Szczodrowska

Malarka, rysowniczka, fotografka, nauczycielka rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie. W latach 1996-2001 studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Hugona Laseckiego (2001). W latach 2010-2019 zasiadała w Zarządzie Gdańskiego Okręgu ZPAP, pełniąc funkcje najpierw wiceprezesa, a następnie skarbnika.

 

źródło: Fabryka Sztuk

 

Wystawa rzeźby Marka Elsnera

 

Ekspozycję "Sorry, taki mamy klimat" można zobaczyć jeszcze do 8 stycznia. 


Marek Elsner 

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Studia na Wydziale Rzeźby (obecnie Wydział Rzeźby i Intermediów) Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego w 2008 roku, aneks Ceramika Artystyczna w pracowni prof. Teresy Klaman. Zawodowo związany z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracuje jako asystent w Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich na Wydziale Rzeźby i Intermediów. Uczestnik wielu plenerów, indywidualnych i zbiorowych wystaw, projektów artystycznych w kraju i zagranicą. Mieszka i tworzy w Sopocie. Lubi groteskę. Finalista III Triennale Sztuki Pomorskiej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w 2019 roku. Dwukrotny laureat “Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego w 2011 i 2016 roku.” Dwukrotny laureat “Stypendium Artystycznego i Twórczego Prezydenta Miasta Gorzowa w 2008 i 2016 roku.”
 

źródło: Fabryka Sztuk

Fabryka Sztuk / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe