Od stycznia nie płacimy opłaty za psa

  • 08.11.2017, 16:17 (aktualizacja 08.11.2017, 16:36)
  • Bartosz Listewnik, Radio Tczew
Od stycznia nie płacimy opłaty za psa

Podziel się:

Oceń:

Tczewski ratusz odstąpi od pobierania opłaty za psy

 

Z inicjatywą podjęcia takiej uchwały wystąpił prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Na październikowej sesji radni przychylili się do tego pomysłu. Od nowego roku nie będzie pobierany lokalny podatek za posiadanie psa.

Od 2007 roku tczewianie rocznie płacili za jednego psa 30 zł. W bieżącym roku zysk dla miasta z tytułu tego podatku jest szacowany na ok. 30 tysięcy zł. Obecnie zgłoszonych do opłaty jest około 900 psów, jednak od lat notuje się stały spadek ich liczby. Nasz reporter, Bartek Listewnik zapytał dlaczego ratusz zdecydował się na likwidację opłaty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powiedział wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk. Ratusz dodaje, że brakuje faktycznej bazy danych dotyczącej liczby psów, nie ma też przepisów umożliwiających uzyskanie przez miasto takich informacji. Zniesienie rocznej opłaty nie oznacza jednak, że właściciele czworonogów mogą zapomnieć o innych obowiązkach.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni wyrazili obawę, czy zniesienie opłaty nie uszczupli dochodów schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wątpliwości rozwiał wiceprezydent Burczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Listewnik, Radio Tczew

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe