Pionkiem po Kociewiu, czyli kilka niespodzianek od Lokalnej Organizacji Turystycznej

  • 20.12.2021, 08:57
  • Redakcja / UG Tczew
Pionkiem po Kociewiu, czyli kilka niespodzianek od Lokalnej Organizacji… fot. LOT Kociewie

Podziel się:

Oceń:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE prowadzi prace nad kolejnymi kociewskimi wydawnictwami, które ukażą się jeszcze w tym miesiącu.

Mapa powiatu

 

W najbliższym czasie powstanie mapa powiatu tczewskiego. W dokładnej części kartograficznej zostaną naniesione szlaki: piesze, rowerowe, kajakowe. Ponadto zaznaczone będą także atrakcje turystyczne, kapliczki, pomniki przyrody, punkty widokowe itp. Na drugiej stronie znajdą się teksty turystyczne wraz z niezbędnymi informacjami, dotyczącymi bazy noclegowej, gastronomicznej i okołoturystycznej. Będzie to pierwsze tak szczegółowe wydawnictwo, skierowane do mieszkańców powiatu tczewskiego i turystów.

 

Gry planszowe inspirowane Kociewiem

 

Kolejne wydawnictwa są skierowane do młodszych mieszkańców Kociewia, a także wszelkich amatorów gier planszowych.

Jedna z nich będzie bardzo podobna do klasycznego "chińczyka". Na Kociewiu ta gra planszowa jest również znana pod nazwą "Człowieku, nie irytuj się". Swoją stylistyką będzie nawiązywać do najbardziej charakterystycznych atrakcji regionu oraz jego mieszkańców.

Koncept drugiej z gier planszowych będzie odpowiadać równie znanemu ,,wyścigowi”. Jej nazwa - "WANDRY Kociewskie" - wskazuje na to, że przedmiotem zabawy będzie turystyka. Uczestnicy będą odbywać swoistą wędrówkę przez cały region. Plansza będąca mapą Kociewia pozwoli graczom jeszcze lepiej poznać umiejscowienie poszczególnych atrakcji w terenie. Specjalne przystanki sprawią z kolei, że uczestnicy poznają wiele ciekawostek oraz historii związanych z regionem.

 

Można powiedzieć, że nowe kociewskie wydawnictwa wpisują się w przyszłoroczny, jubileuszowy Światowy Dzień Kociewia obchodzony 10 lutego. Już teraz zachęcamy mieszkańców regionu do aktywnego uczestnictwa w przyszłorocznych wydarzeniach oraz obserwowania naszych działań w mediach społecznościowych.

- Piotr Kończewski, Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE

 

Obie gry oraz mapa powiatu tczewskiego powstaną w ramach dwóch projektów grantowych, realizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, poprzez Lokalną Grupę Działania "Wstęga Kociewia".

 

Przypomnijmy, że już w sierpniu ukazały się dwie gry karciane, nawiązujące tematyką do regionu, jego atrakcji i tradycji. Były to Kociewskie Memosy oraz tzw. Piotruś.


Operacje współfinansowane są ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. "Pokochaj Kociewie - promocja" realizowanego w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przyznawanego za pośrednictwem Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia”.

Redakcja / UG Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe