Śmierć 28-latka z Malborka. "Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych"

  • 21.12.2021, 08:52
  • Redakcja / KPP Malbork
Śmierć 28-latka z Malborka. "Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych" fot. KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 28-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło w miejscowości Grobelno, na słabo oświetlonym odcinku drogi, gdzie kierująca osobowego opla potrąciła pieszego idącego po niewłaściwej stronie jezdni.

W piątek, 17 grudnia po godzinie 17:00 oficer dyżurny malborskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Grobelno. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że 36-letnia kobieta kierująca oplem, jadąc w kierunku Kraśniewa, potrąciła pieszego, który szedł po niewłaściwej stronie jezdni.

Do wypadku doszło na prostym i słabo oświetlonym odcinku drogi. Obrażenia jakich doznał 28-letni mieszkaniec Malborka okazały się śmiertelne. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Badanie kierującej na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że była trzeźwa.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na policyjny parking i zabezpieczony do dalszych badań. Na miejscu wypadku policjanci pracowali  pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, wykonali oględziny, technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny przewieziono na sekcję zwłok.

Teraz policjanci na podstawie zebranych śladów, wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe.

Zachęcamy też do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność.

- KPP Malbork

Redakcja / KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe