Czy prezydent Tczewa może liczyć na reelekcję?

  • 22.12.2021, 12:06
  • lokalnapolityka.pl / oprac. Redakcja
Czy prezydent Tczewa może liczyć na reelekcję? fot. wrotatczewa.pl

Podziel się:

Oceń:

Pojawiają się pierwsze sondaże, które analizują prawdopodobieństwo ponownego wyboru włodarzy gmin w wyborach samorządowych. Jak wskazują analizy portu lokalpolityka.pl, prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki ma niewielkie szanse na ponowne objęcie stanowiska.

Kto zachowa stanowisko?

 

Zgodnie z rankingiem lokalnapolityka.pl na ponowy wybór w wyborach w 2023 roku może liczyć m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Analitycy dali jedynie 10% szans na utratę dotychczasowego stanowiska. Duży spokój w tej kwestii mogą zachować także prezydenci z innych miast w Polsce. Należą do nich włodarz Rzeszowa Konrad Fijołek, czy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Pewności wygranej nie może mieć natomiast Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. 

 

Co miało wpływ na wynik sondażu? 

 

W raporcie przeanalizowano liczne zmienne. Wśród nich brano pod uwagę: liczbę lat na pełnionym stanowisku czy wiek kandydata. Zdaniem badaczy jedną z obserwowanych przez socjologów i politologów potrzeb społecznych jest zmiana pokoleniowa. Przeanalizowano też poparcie w I i II turze ostatnich wyborów. W ramach diagnozy sprawdzono sytuację prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. W oparciu o przyjęte zmienne analiza wskazuje, że nie może on liczyć na reelekcję w wyborach samorządowych w 2023 r. Prawdopodobieństw przegranej oszacowano na 70%.

Prezydent Mirosław Pobłocki odniósł się na naszej antenie do wyniku tego sondażu:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nie wiem jakie pytania tam padły. Kto w ogóle to oceniał. Nie dyskutuję z tym. To jest oczywiście sprawa autorów tego zestawienia. Natomiast ja nie czuję się, w jakiś sposób zmuszony do tego, żeby coś poprawiać.

Spotykam z mieszkańcami i wszyscy te zmiany, które są prowadzone w Tczewie chwalą. To byłaby moja czwarta kadencja, ale powiem szczerze, nie czuję się ani stary ani zmęczony. Mam nowe pomysły i ciągle chciałbym coś nowego wprowadzić, a za mną jest doświadczenie.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

W rankingu prezydent zajął 4. miejsce (im wyższa lokata, tym większe prawdopodobieństwo zmiany na stanowisku włodarza).  

lokalnapolityka.pl / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe